Współpraca/Kontakt

Jestem pozytywnie nastawioną do życia kobietą, która jest uzależniona od książek. Swoją miłością próbuję zarażać każdego dnia moje dzieci: Gwiazdkę i Gałganka, rodzinę, osoby z mojego otoczenia oraz czytelników bloga. Kocham się uśmiechać, podróżować, roślinne jedzenie i robić zdjęcia.

W 2019 znalazłam się rankingu Beaty z Opowiem Ci najbardziej rozpoznawalnych kont książkowych na Twitterze. 
W 2020 Rudym spojrzeniem znalazło się w tym samym rankingu w pierwszej 30. w kategorii Blog (na 181 zgłoszonych), Instagram (na 449 zgłoszonych), Fanpage na Facebooku (na 151 zgłoszonych) oraz Akcja czytelnicza z wyzwaniem czytelniczym WyPożyczone #wyzwaniewypozyczone (na 89 zgłosznych). W 2021 roku Rudym spojrzeniem utrzymało się na podobnych pozycjach. 

W 2020 i w 2021 znalazłam się w TOP 10 Influencerów Książkowych roku 2020 serwisu Granice.pl Co razem możemy zrobić?


Zapewniam cię, że wiele. Jestem kreatywna i sprawia mi przyjemność wymyślanie nowych rzeczy.

Chętnie angażuje się w projekty, które dotyczą szeroko pojętej kultury i są bliskie moim poglądom oraz spojrzeniu na świat. Jestem szczera w opiniach i lubię konkrety. Działam w zgodzie z własnym sumieniem. 

Napisz, co potrzebujesz, a ja zaproponuję Ci swój własny pomysł. 

e-mail: rudymspojrzeniem@gmail.com

Można mnie znaleźć również na:

Facebooku: Rudym spojrzeniem - tutaj pojawiają się informacje o nowych postach, trochę luźnych pogaduszek. W poniedziałki rozmawiamy o tym, co czytaliśmy/przeczytaliśmy w weekend. Co środę wracamy do dzieciństwa (#dziecięcaśroda) i króluje literatura dla dzieci i młodzieży, w czwartki oglądamy wspólnie zdjęcia #fotoczwartek

Instagramie: Rudym spojrzeniem Marta Kraszewska - tutaj królują stylizacje z książką w roli głównej, bo to bardzo wdzięczny temat i bliski mojemu sercu. Na stories od czasu do czasu poopowiadam o książkach, fajnych akcjach lub aktualnościach związanych ze światem książkowym lub tym, co mnie porusza i interesuje (filmy, seriale, koszykówka, premiere league, dzieci). Co weekend przeglądamy wspólnie na stories zdjęcia opublikowane przez uczestników wyzwania czytelniczego WyPożyczone #wyzwaniewypozyczone . 

Twitterze: Rudym okiem - to mój najluźniejszy kanał social media, czyli najwięcej o mnie samej, o tym, co czytam, lubię, czym się interesuję i co robię w wolnym czasie.

Wybierz ten, który Cię zainteresował, zaobserwuj, bądź na bieżąco.


Moi czytelnicy to osoby w wieku 18-34 (60%), z czego 54% to mężczyźni, a 46% kobiety. Są na tyle zainteresowani treściami, które publikuję, że miesięcznie wraca 45-50% z nich. Zazwyczaj spędzają na blogu od 1,50-2,20 minut jednorazowo. Liczba unikalnych użytkowników waha się między 1600-1800.

Moja historia:


Dlaczego bloguję? Zaczęło się od tego, że doszłam do wniosku, że coraz gorzej piszę. Kiedyś nie tylko dużo czytałam, ale też często pisałam felietony, artykuły, różnego rodzaju prace. Wychodziło mi całkiem nieźle. Od kilku lat jednak obniżałam loty, a przede wszystkim mało pisałam. Potrzebowałam kopa, jakiejś mobilizacji. I tak wpadłam na pomysł bloga. 

Początkowo miało być tylko o książkach i podróżach, bo to moje dwie pasje. Książki są moim nałogiem, zawsze mam przy sobie jeden egzemplarz, aby w kolejce, autobusie, czy akurat w wolnym momencie móc po niego sięgnąć i nie tracić czasu. Kiedy nie czytam, myślę o miejscach, które mogłabym odwiedzić. Planuję nowe trasy. Uwielbiam odkrywać zakamarki Polski i zaglądać poza jej granice.

Potem pojawił się synek, którego istnienie postawiło mój świat do góry nogami. Ale tak pozytywnie. I jego nie mogłam na blogu pominąć. W końcu jestem też mamą. Tak tematyka się rozrosła, a mnie na tyle wciągnęło pisanie, że postanowiłam przyłożyć się i popracować nad szatą graficzną. Zaowocowało to odsłoną Rudego spojrzenia na świat na blogspot.com 11 stycznia 2014 roku. Przerzuciłam wszystkie wcześniejsze wpisy, żałuję tylko, że wiele wpisanych przez was komentarzy nie dało rady przekopiować. 

W tej chwili skupiam się przede wszystkim na książkach dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych i na tematyce kulturalnej. Wspieram różnego rodzaju instytucje i akcje promujące czytelnictwo - stąd Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone, do udziału w którym zachęcam każdego. 

Od jakiegoś czasu logo Rudym spojrzeniem pojawia się na wybranych książkach. Patronatem obejmuję TYLKO książki, które przeczytałam przed drukiem, znając ich treść i wartość. 

Główne kategorie:
Uzależnienie od książek - moje opinie o książkach, które przeczytałam. Szczerze i prosto z serca.
Książki dla dzieci - moje opinie o książkach, konkretnych wydaniach dla dzieci.
Literatura młodzieżowa - o książkach młodzieżowych.
Jestem mamą - o tym, co porabiamy z synkiem oraz córeczką i w jakich projektach bierzemy udział. Tej kategorii jest coraz mniej na blogu, ale zdarza się, że pisząc posty o tematyce dziecięcej oznaczam je właśnie tą kategorią. 
O wszystkim i o niczym - czyli to, co nie mieści się w głównych kategoriach.

O cyklach na blogu przeczytacie w zakładce: Wyzwania.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie