Ostry seks, ostry język, ostra akcja (Prokurator - Paulina Świst)

Opis tej książki zaintrygował: ostry seks, ostry język, ostra akcja. Brzmi nieźle, ale czy faktycznie Paulina Świst eksploduje na firmamencie polskiego kryminału?

polski kryminał erotyczny prokurator paulina świst wydawnictwo akurat


Kinga Błońska wyjeżdża do Gliwic, gdzie ma bronić swojego brata w sądzie. Szary to inteligentny i niezwykle niebezpieczny mężczyzna, ale pani adwokat nie ma wyboru. Dodatkowo nastroju nie poprawił mąż. W związku z tym wybiera sie na imprezę, gdzie spotyka przystojnego i porywczego Łukasza, z którym spędza jedną noc. Jej zdziwienie jest ogromne, kiedy następnego dnia spotyka go na sali sądowej w roli prokuratora. Nietrudno przewidzieć zbliżające się kłopoty.

Autorka wprowadziła podwójną narrację pierwszoosobowa, więc wydarzenia poznawałam razem z perspektywy Kingi oraz Łukasza. Podoba mi się ten zabieg, szczególnie, kiedy w książce bohaterami targają żądze. Zdecydowanym plusem jest również to, że nie musimy powtarzać zdarzeń od jednej, a potem od drugiej strony, tylko narracje płynnie przechodzą, a akcja się dzieje bez zatorów.

Seks

Seksu jest tu całkiem sporo i jest zgrabnie opisany. Pełen namiętności, dzikości i czasami po prostu zwierzęcych instynktów, ale jednocześnie nie jest wulgarny, ani przesłodzony. Moim zdaniem w sam raz, tak jak to bywa najczęściej w życiu, kiedy dwie osoby dotyka pożądanie.

Wątek kryminalny

Wątek kryminalny jest interesujący i tutaj niestety czuję niedosyt. Tzn. powiedzmy szczerze, Prokurator nie jest kryminałem, ale ta intryga i poprowadzenie akcji sugeruje, że autorka mogłaby równie dobrze pójść w tym kierunku i też czytelnik dostałby dobrego przedstawiciela gatunku. Jednak Paulina Świst skupiła się na związku Kingi i Łukasza i to on jest osią fabuły.

Także książka przedstawi nam realistyczne tło (podobno autorka jest adwokatką), ale będziemy śledzić przede wszystkim relacje damsko-męskie. A one są interesujące. Nawet jeśli pominę sceny erotyczne, które z przyjemnością czytałam, to spojrzenie na pewne wydarzenia i ich interpretacja ze strony mężczyzny i kobiety bywa totalnie odmienna, co moim zdaniem dodaje smaku tej książce oraz realności.

W skrócie

Prokuratora Pauliny świst czytałam z przyjemnością i mogę ją polecić jako lekturę dla relaksu. Jest napisana lekkim stylem i ta narracja, która mi bardzo odpowiada.


Wydawnictwo Akurat

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie