Jadł mnie, skubiąc delikatnie moje ciało. Topiłam się pod wpływem jego pieszczot… (Serce na zakręcie K.A.Figaro)

Lektura Serca na walizkach K.A.Figaro wywołała we mnie mieszane uczucia, ale pewne elementy zaintrygowały mnie na tyle, że sięgnęłam po Serce na zakręcie. Okazało się, że warto dać drugą szansę historii Małgorzaty, która wyjechała w delegację do Portugalii.Fabuła

Małgorzata po telefonie od matki natychmiast wraca do Polski. Rodzinna tragedia zmusza ją  od razu po powrocie do wyjazdu na Giżycka do pensjonatu rodziców. Michał postanawia jej towarzyszyć. Na miejscu jednak wiele się jeszcze wydarzy…

Romans, seks i zdrada

W dalszym ciągu są to główne elementy, wokół których układa się fabuła. Scen erotycznych jest tutaj bardzo dużo i muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się je czyta. Są realistyczne, pasują do okoliczności i zdecydowanie nie są przesadzone. Opisy w dalszym ciągu są dokładne, ale bardzo zmysłowe i świetnie oddają siłę pożądania i napięcia seksualnego. Muszę przyznać, że podobały mi się dużo bardziej niż w pierwszej części.

Michał

Do tej postaci miałam najwięcej zastrzeżeń w Sercu nawalizkach, ale wreszcie nabrał on konkretnych cech, a nie rozmywał się gdzieś z boku. Michał nie wzbudził mojej sympatii, tego jestem pewna, ale przynajmniej zaczynam rozumieć koncepcję oraz pomysł na niego i czuję, że jeszcze zaskoczy czytelnika w kolejnych częściach.

Relacje dziecko-rodzic

Zapewne dla niejednej osoby bardzo zaskakujący wątek, na który chciałabym zwrócić uwagę w powieści erotycznej, czyli relacje rodzic-dorosłe dziecko. Dotyczy to zarówno relacji Małgorzaty z jej rodzicami, jak również Michała i jego rodziców. Moim zdaniem, to bardzo interesujący element fabuły, który dużo mówi o schematach panujących w polskiej społeczności i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Jednocześnie ukazuje, jak bardzo relacje z rodzicami determinują dorosłe zachowanie ich dzieci.

W skrócie

Serce na zakręcie K.A.Figaro to bardzo dobra kontynuacja Serca na walizkach – powieści erotycznej o kobiecie, która walczy ze swoimi kompleksami (jak większość kobiet w Polsce). Bardzo dobrze zbudowane sceny erotyczne oraz opisy sprawiają, że napięcie seksualne aż czuje się w powietrzu. Jest interesująco, pociągająco i sama fabuła rozwija się coraz bardziej intrygująco.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie