Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2019 - I kwartał

Z poślizgiem, ale jest! Podsumowanie pierwszego kwartału wyzwania czytelniczego WyPożyczone. Za nami pierwsze trzy miesiące, podczas których zaskoczyliście mnie swoją aktywnością. Oczywiście, wraz z partnerami zabawy - Biblioteką Miejską w Łebie, Biblioteką Miejską w Gdyni, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku - przygotowaliśmy dla wyróżnionych nagrody.A teraz krótko w liczbach od 1 stycznia do 31 marca swój udział zgłosiło 16 osób, z czego większość opublikowała (i poinformowała mnie o tym) przynajmniej jeden wpis oceniający przeczytaną wypożyczoną/pożyczoną książkę. Łącznie w social mediach (głównie facebook i instagram) oraz na blogach i portalach czytelniczych ukazało się 195 opinii o książkach, w których partnerzy oraz blog Rudym spojrzeniem zostali poprawnie oznaczeni oraz zostały użyte odpowiednie hashtagi. Moi Drodzy! To niemal połowa wpisów, które w ramach wyzwania ukazały się w edycji w 2018 roku! Jestem z Was bardzo dumna! 

W I kwartale najaktywniejszym uczestnikiem okazała się nałogowa_czytelniczka, która podzieliła się swoim zdaniem o 52 (!!) książkach. Norma roczna wykonana zaledwie w trzy miesiące. Serdecznie gratuluję i proszę Cię o kontakt, w którym ustalimy szczegóły wysyłki nagrody. Jak będę miała już komplet od wszystkich partnerów Wam również pokażę, o co możecie powalczyć w II kwartale (od 1 kwietnia do 31 czerwca).

Bardzo cieszy mnie fakt, że cały czas dołączacie do naszej zabawy i chcecie wraz ze mną promować czytelnictwo i zachęcać swoich znajomych do czytania. A także, że chętnie zadajecie pytania dotyczące wyzwania WyPożyczone w wiadomościach lub mailach. Staram się na bieżąco na wszystkie odpowiadać.

W związku z różnymi pytaniami, doprecyzowałam kilka punktów lub szerzej opisałam (jeśli budziły wasze wątpliwości), dlatego proszę przeczytajcie zasady jeszcze raz. Szczególnie jeśli publikujecie na Instagramie.

I bawcie sie dobrze!

Dla przypomnienia:


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z bibliotek stacjonarnych i wirtualnych) książki (dla dorosłych i dla dzieci), pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw.

Co można zyskać?

W roku 2019 przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili. Wyzwanie trwa cały rok 2019 i w tym czasie można dołączyć do wspólnej zabawy.

Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2019 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę z dowolnej biblioteki, ebooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury na (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

- W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, 
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk (najlepiej oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu)
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk), jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

- Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do tego wpisu lub bloga Rudym spojrzeniem.

- Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go.

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nagrody

Co trzy miesiące na podstawie zgłoszonych linków wybiorę jedną, najaktywniejszą w tym okresie osobę i nagrodzę książkami oraz gadżetami związanymi z czytelnictwem. Na koniec roku osoba, która zgłosi najwięcej przeczytanych i opisanych książek dodatkowo otrzyma specjalną nagrodę.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie (w komentarzach, w mailu rudymspojrzeniem@gmail.com) !

A ja zapraszam was do wspólnej zabawy i promowania czytelnictwa.


Przyjemnego czytania!

Uczestnicy:
1. Martyna Kwiatkowska (cel:120) (I-29)
2. Ania Kryńska (bojaczytam) (I-1)
3. Buba Bajdocja (I-11)
5. Alicja Liddell (I-9)
6. Matka_wkurzająca (cel:100) (I-16)
7. Marta B (ciagle_czytam) (I-15)
Maciej Siembieda Miejsce i imię
8. Ania - Kropla Morza (I-8)
Lucinda Riley Dom orchidei
Ewa Formella Listy do Duszki
9. Anna Baran (120) (I-7)
10. Nalogowa_czytelniczka (I-52)
Elżbieta Rodzeń Przyszłość ma twoje imię
Larein Paige Playboy
Anna Kasiuk Andromeda
Karolina Wilczyńska Anielski kokon
Kristen Proby Wysłuchaj mnie
Agnieszka Olejnik Mów mi szeptem
Krosten Proby Bliskość
Natalia Sońska Cała przyjemność po mojej stronie
Hanna Greń Uśpione królowe
Guillaume Musso Apartament w Paryżu
Anna Kasiuk Kwiaciarka
Kristen Proby Upojenie
11. Magda (10) (I-0)
12. Agnieszka - Lew kanapowy (15) (I-0)
13. Impression123 (I-7)
Shari Lapena Niechciany gość
Chris McGeorge - Zgadnij kto
Holly Overton Mury
14. Sara MK (35) (I-3)
Kevin Kwang China Rich Girlfriend
Lisa Jewell Then she was gone
Michelle Obama Becoming
15. Niekoniecznie papierowe (I-1)
16. Madkrygier (I-2)
17. Linka_szminka (I-5)
18. Łukasz Samsonowicz (10 tyś stron)
19. Magdalena Szreder
20. Edyta Zając - Wścibska mama (50)
G. Domana i J. Doman Subtelna Rewolucja. Czytanie od pierwszego roku życia
Małgorzata Łukowiak Projekt matka

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Instagram