Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone - II kwartał

Czwarta edycja wyzwania czytelniczego WyPożyczone rozpoczęła rok z przytupem. Do zabawy dołączyło 35 osób, z czego zdecydowana większość była aktywna przez pierwsze trzy miesiące. Podsumowanie zajęło mi naprawdę dużo czasu, ale poświęciłam go z ogromną przyjemnością. Tyle czytacie i dzielicie się swoimi opiniami, zachęcając do innych do czytania. Zapraszam do podsumowania I
 kwartału.


Styczeń, luty, marzec 2020 to 510 opublikowanych opinii o książkach przeczytanych w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone! Jesteście niesamowici! To połowa opinii, które brały udział w edycji wyzwania w 2019 roku. A to dopiero pierwszy kwartał. Najbardziej aktywną osobą była  Martyna Kwiatkowska, która opisała 100 przeczytanych książek, zaraz za nią Kasia @nalogowa_czytelniczka, która podzieliła się swoim zdaniem po przeczytaniu 76 książek wypożyczonych z biblioteki. Jednak w tym wielu uczestników będzie jej deptać po piętach. Zapowiada się ekscytujący rok z WyPożyczone. 

Zdaję sobie sprawę, że najbliższe tygodnie nie będą łatwe dla uczestników, ponieważ biblioteki stacjonarne na ten moment pozostają zamknięte z powodu panującego w Polsce i na świecie koronawirusa. Nikt do końca też nie wie, jak długo potrwa ten stan. 

A jednak w wyzwaniu czytelniczym WyPożyczone biorą udział również książki pożyczone od innych, ebooki wypożyczone z wirtualnych bibliotek, takich jak Legimi, Woblink, Publio, EmpikGo (i pewnie jeszcze wielu innych, których nie znam), a także audiobooki dostępne wirtualnych wypożyczalniach. Także liczę, że wasza chęć czytania się utrzyma i nadal aktywnie będziecie uczestniczyć w wyzwaniu. 

Partnerzy wyzwania ( Biblioteka Miejska w Łebie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Fillia Gminnej Biblioteki Cewice w Maszewie Lęborskim, Mocna Grupa Blogerów oraz Stacja Kultura - Biblioteka Rumia) stanęli na wysokości zadania, ponieważ mam w domu cały, duży karton nagród dla uczestników - dla mistrza każdego kwartału oraz na koniec dla każdego uczestnika, który aktywnie brał udział w zabawie w każdym kwartale. 

Kompletowanie nagród trochę czasu zajęło, koronawirus również nie pomaga teraz i dlatego osoby, które zostały nagrodzone za cały 2019 rok, nadal czekają na swoje paczuszki z upominkami. Mogę jednak zapewnić, że wszystko jest u mnie i tylko czeka na odwilż w restrykcjach. To co? Czeka nas czytanie w czasach pandemii. Do dzieła!

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2019 roku.

Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, ktore są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2020 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, a w tej edycji dołączyła nas Stacja Kultura - Rumia, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim oraz Mocna Grupa Blogerów - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili. Wyzwanie trwa cały rok 2020 i w tym czasie można dołączyć do wspólnej zabawy. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2020 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

- W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubie) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, @biblioteka.maszewo @stacjakulturarumia @mocnagrupablogerow
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @mocnagrupablogerow @stacjakultura - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutja komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

Uczestnicy:
1. Agnieszka Kowalska (cel: 130)(I-39)
joanna Opiat-Bojarska niebezpieczna gra
Natalia Sońska Uwierz w miłość Calineczko
3. Martyna Kwiatkowska (I-100)
4. @ksiazkolaczek (I-1)
5. Marta Kraszewska @rudymspojrzeniem (I-6)
Kelsey Miller Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu
6. @wolnakuchnia_hemp_foodie (I-0)
7. Paulina Radziszewska (I-0)
8. Buba z Bajdocji (I-19)
David Walliams Trefny tatuś
9. @zakreconaa_19 (I-9)
10. @ksiazkowa.mowa (I-0)
11. @plantyofbooks (I-4)
12. @fantastycznie_zaczytana (I-21)
13. lew_kanapowy (I-4)
Sandra Regnier Pan
14. @zaczytanagirl (I-17)
Alex North Szeptacz
15. @aannaa_czyta (I-54)
16. @yekaterina.as (I-5)
17. @pani_papierek (cel:12) (I-1)
18.  @mamakacpraibartka (I-13)
Mail Parsica Awesome
19. @sila_ksiazki (cel.30) (I-3)
Deborah Feldman Unorthodox
20.  @emilia.sawicka (I-0)
21. @aniao82 (I-20)
22. @ciagle_czytam (I-9)
23. @iskierki_czytania (I-12)
24. Monweg (I-5)
25. Magda Szreder - Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo Filia nr 2 (I-14)
Belfer Lauren Ukryty rękopis  
26. Alicja Liddell (I-19)
27. @mamopoczytajsobie (I-4)
Hanna Greń Wioska kłamców
28. Gosia - Matka wkurzająca (I-14)
29. @chicamala.pl (I-2)
30. Anna Wojtyna (I-4)
31. @milioczkiem (I-0)
32. @bozenka.passiflora  (I-7)
33. @elfisekret (I-25)
Kevin Hearne Na psa urok
34. @mama_z_ksiazka (I-1)
Cynthia Benz SM i Ty
35. @meg_moods (I-2)
36. Ania Doborzyńska - Stacja kultura
37. @ja_bibliotekarka
Link do:
Podsumowanie 2019 Wyzwanie WyPożyczone 2019
Podsumowanie 2018 Wyzwanie WyPożyczone 2018
Podsumowanie 2017 Wyzwanie WyPożyczone 2017


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie