Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2020

Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na roku coraz bardziej aktywnie w nim uczestniczycie. Jest mi zatem bardzo miło zaprosić Was na kolejną odsłonę. Przed nami Wyzwanie WyPożyczone 2020. Pamiętajcie, że udział może wziąć każdy. A dla tych najaktywniejszych czekają w każdym kwartale nagrody ode mnie i partnerów (w 2020 roku jest ich więcej!).

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2019 roku.

Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, ktore są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2020 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, a w tej edycji dołączyła nas Stacja Kultura - Rumia, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim oraz Mocna Grupa Blogerów - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili. Wyzwanie trwa cały rok 2020 i w tym czasie można dołączyć do wspólnej zabawy. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na Facebooku, Instagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2020 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

- W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubie) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, @biblioteka.maszewo @stacjakulturarumia @mocnagrupablogerow
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @mocnagrupablogerow @stacjakultura - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

- Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

- Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutja komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

Uczestnicy:
1. Agnieszka Kowalska (cel: 130)
Haner K.N- Ring girl
Tucker K. A- Zostań ze mną
2. @Nalogowa_czytelniczka
Karolina Głogowska Katarzyna Troszczyńska Dwanaście życzeń
Łukasz Juszko Prawictwo utracone. Biore cię za żonę.
Hanna Urbanowska Noworoczne anioły
NAtasha Knight Salvatore
Marah Woolf Iskra bogów
3. Martyna Kwiatkowska
4. @ksiazkolaczek
5. Marta Kraszewska @rudymspojrzeniem
Simon Beckett Zapach śmierci
6. @wolnakuchnia_hemp_foodie
7. Paulina Radziszewska
8. Buba z Bajdocji
Joanna Chmielewska Nibieska niedźwiedzica
Petra Finy Biała księżniczka i Złoty Smok
Lauren St John Biała żyrafa
9. @zakreconaa_19
10. @ksiazkowa.mowa
11. @plantyofbooks
12. @fantastycznie_zaczytana
Sarah Henning Wiedźma morska
Natalie C. Parkie Morski ogień
13. lew_kanapowy
14. @zaczytanagirl
15. @aannaa_jurga
Sabina Waszut "Narzeczona z getta
Gabriela Gargaś MArcel Woźniak Tysiąc obsesji
Kim Holden Druga strona
Maria Paszyńska Dwa światła
16. @yekaterina.as
17. @pani_papierek (cel:12)
18.  Żaneta Bomba @motherson.pl
Wojciech Żmijowisko
19. @sila_ksiazki (cel.30)
20.  @emilia.sawicka 
21. @zaczytana_girl
Leisa Raiven Złe serce
22. @aniao82
Janusz Wiśniewski Eksplozje
23. @ciagle_czytam
Hala Alyan Dom soli
24. @iskierki_czytania
Maja Wolny Księgobojca
25. Monweg
Oliwia Natecka Rancho fantazja t.1
Anka Sangusz Dziewczyna z ogrodu rozkoszy
Aleksander Zograf Pozdrowienia z Serbii.Dziennik komiksowy z czasów konfliktu w Serbii 
26. Magda Szreder - Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo Filia nr 2
Sobczak Małgorzata Oliwia Kolory zła. Czerwień
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Instagram