Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2019 - Podsumowanie

Czas na kilka słów podsumowania wyzwania czytelniczego WyPożyczone 2019. To już trzecia edycja wyzwania, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co mnie bardzo cieszy. Wy czytacie książki, dzielicie się wrażeniami po lekturze i razem promujemy czytelnictwo. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom - jesteście fantastyczni, pobiliście kolejne rekordy, partnerom za wsparcie w promocji oraz przygotowanie upominków dla najaktywniejszych osób oraz wszystkim, którzy wspierali mnie podczas organizacji i prowadzenia wyzwania WyPożyczone.
Na początek kilka słów o liczbach. Po raz pierwszy wyzwanie WyPożyczone odbyło się w 2017 roku. Tak naprawdę, planowałam je już zorganizować rok wcześniej, ale finalnie zabrakło mi czasu na dopięcie wszystkich tematów i jego premierę przełożyłam na 2017. Okazało się, że było to dobre posunięcie, ponieważ partnerami wyzwania została nie tylko Biblioteka Miejska w Łebie (która od samego początku wspierała ten pomysł i aktywnie włączyła się do projektu, kiedy ruszył), ale również Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku, a to głównie za sprawą Pani Magdy z Filii Kokoszki.

W 2017 roku w wyzwaniu wzięło udział około 20 osób, z czego w drugim półroczu już zaledwie 6 było aktywnych. Jednak wszyscy uczestnicy przez cały rok przeczytali 366 ksiażek pożyczonych i wypożyczonych i podzielili się o nich opinią w internecie.

W 2018 roku do wyzwania dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, która dołożyła wiele starań do promowania naszego projektu. Do udziału zgłosiło się prawie 30 osób, z czego ponad połowa była aktywna do samego końca. Zostało w ramach wyzwania opublikowane 417 opinii!

Czas zatem przejść do edycji 2019. Ten rok okazał się szalony pod względem waszej aktywności. Kilka osób uczestniczy w wyzwaniu aktywnie od 2017. Chociaż zapisanych na liście były 24 osoby, to tylko w IV kwartale 14 uczestników opowiedziało o 326 (!) książkach, które przeczytały w ramach naszej zabawy. Jestem pod wrażeniem zaangażowania każdej z tych osób.

Nie mogę jednak nie wspomnieć o tym, że dwie z tych osób napisały (każda z nich) o ponad 70 lekturach! Martyna Kwiatkowska po raz kolejny była najaktywniejsza i w tym kwartale umieściła 113 wpisów. Jednocześnie w całym roku Martyna podzieliła się wrażeniami po przeczytaniu 316 wypożyczonych lub pożyczonych książkach i tym samym zdobywa nagrodę rownież za całe wyzwanie czytelnicze WyPożyczone. Jestem pod ogromnym wrażeniem!!!

Tuż za nią uplasowała się w podsumowaniu rocznym i kwartalnym @nalogowa_czytelniczka - odpowiednio 286 opinii i 79. Jednak warto podkreślić, że wszystkie aktywne osoby wykazały się niesamowitym zaangażowaniem i łącznie przez cały 2019 rok opublikowano w ramach wyzwania 1104 opinii(!). Nawet nie wiecie, jak bardzo mnie zaskoczyliście i jak dumna z was jestem! Cieszę się, że mogę z Wami wspólnie promować czytelnictwo oraz pokazywać, jak zmieniają się biblioteki i jakie mają zasoby.

Chciałabym nagrodzić Was wszystkich, dlatego wraz z partnerami zdecydowaliśmy obdarować upominkiem osoby, które były aktywne w każdym kwartale. Proszę zatem o kontakt na e-mail rudymspojrzeniem@gmail.com : Bubę Bajdocję, Agnieszkę Kowalską, Matkę_wkurzającą, Martę ciagle_czytam, nalogowa_czytelniczka, impression123. 

Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone - III kwartał
Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone - II kwartał
Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone - I kwartał
Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2019

Jaki okaże się 2020 rok? Wszystko zależy od Was. Zapraszam was do udziału w Wyzwaniu czytelniczym WyPożyczone 2020 (jak klikniecie w nazwę przekieruje was do wpisu), aby kolejny rok wspólnie promować czytelnictwo. W tym roku dołączyli nowi partnerzy, delikatnie zmieniły się zasady, aby jeszcze bardziej ułatwić wam udział w zabawie.

Dajcie znać swoim znajomym, odwiedźcie najbliższe biblioteki, zajrzyjcie do tych wirtualnych lub pożyczajcie od znajomych, ale przede wszystkim czytajcie i niech to sprawia wam największą frajdę i przyjemność.

To z kim bawimy się w edycji 2020?

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie