Sanie Świętego Mikołaja - Mały chłopiec

Zbliża się 6 grudnia, czyli Mikołajki. W tej tematyce dzisiejszy krótki opis książeczki z francuskiej serii Mały chłopiec. To doskonały prezent dla dziecka już półrocznego. Dlaczego? O tym za chwilę…Wydawnictwo: Olesiejuk
Okładka: twarda
Ilość stron: 13
                                               Wymiary: 15x17cm

O serii Mały chłopiec pisałam już na blogu (TUTAJ i TUTAJ). Pierwszy egzemplarz trafił do Gałganka jak miał właśnie pól roku. Rozpoczynaliśmy wówczas przygodę z rozszerzaniem diety i książeczka przydała się do skupienia uwagi malucha.

Oprócz dużych, kolorowych obrazków jest łatwa do utrzymania w czystości – bez problemu można ją przecierać wilgotną szmatką. Ma również sztywną okładkę, więc maluchowi jest łatwiej przekładać kartki.


Sanie Świętego Mikołaja to specjalne wydanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawia krótką historię przygotowań do świątecznego wieczoru w siedzibie Mikołaja. Opisuje prace elfów i magiczną podróż dookoła świata. Nie zabrakło tutaj bohaterów z poprzednich części: Artura, Marka czy Karola.Starsze dziecko może po przeczytaniu odpowiedzieć na zapisane na ostatniej stronie pytanie dotyczące treści. Może również wkleić swoje zdjęcie w miejsce twarzy Świętego Mikołaja. To ciepła i krótka opowieść idealna dla malucha. Cena też przystępna, bo waha się od 7,99-9,99 zł. Pomysłodawczynią serii jest Nathalie Belineau, ilustracje wykonał Alexis Nesme, a tekst w oryginale Emilie Beaumont. Przetłumaczył Andrzej Wiśniewski.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie