Do przeczytania cz.6

Czas przygotować kolejny stosik do przeczytania. Ten będzie miał numer 6. Książek jednak będzie więcej niż sześć sztuk, a o tym, jakie to będą pozycje i co w najbliższym czasie będzie się pojawiać na blogu już za chwilę.Jak zwykle zaznaczę, że nie jest to zbiór skończony i w swoim czytaniu pozostawiam sobie miejsce na spontaniczność, czyli lektury, które pojawiają się nagle. Być może będzie to nowy zakup, wypożyczona pozycja z biblioteki, na którą długo czekałam lub znajomy poleci i pożyczy coś interesującego. 
Zacznę od kryminałów, bo ich jest kilka. Pisałam wcześniej, że bardzo spodobały mi się przygody zakonnicy Pelagii Borysa Akunina i dlatego na półce czekają kolejne części: Pelagia i czarny mnich oraz Pelagia i czerwony kogut. Nowa książka Simonna Becketta Rany kamieni. Skandynawski kryminał reprezentować będzie Hennig Mankell z Piramidą, Leif GW Persson Ten, kto zabije smoka, James Thompson z Bielą Helsinek oraz Asa Larsson i Burza z krańców świata. Tym razem pojawia się autorka, do której bardzo dawno nie sięgałam: Joanna Chmielewska i Gwałt?.

Fantastyki jakoś niewiele w tym stosiku, bo tylko John Everson Demoniczne przymierze, Glen Duncan Ostatni wilkołak oraz genialny Brandon Sanderson i Z mgły zrodzony. Nieoczekiwanie dołączył pierwszy tom nowego cyklu Summoner. Zaklinacz, czyli Początek Tarana Matharu.

Pozostałe pozycje to: kolejna część opowieści o Związku Radzieckim, czyli Anatolij Rybakow Trzydziesty piąty i później, Gustaw Herling-Grudziński Biała noc miłości, Luca di Fulvio Dziewczyna, która sięgnęła nieba oraz Agnes Martin-Lugand Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę i podróżnicza książka Jacka Pałkiewicza Pasja życia.

Czytaliście coś z wyżej wymienionych książek?

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie