Świat Małego LudwikaTwoje dziecko skończyło rok i zastanawiasz się czy puścić mu jakąś bajkę (wcześniej nawet się nie zastanawiaj, po prostu nie puszczaj)? Nie wiesz za bardzo, jaka będzie odpowiednia dla takiego malucha? Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję, ale o tym dalej.Roczne dziecko to naprawdę jeszcze maluch, dla którego nadal świat zewnętrzny to ogrom wrażeń i bodźców. Dodatkowo obrazy, które się pojawiają na ekranie – nawet jeśli patrzy na telewizor przypadkiem, w momencie, kiedy Ty coś oglądasz, przewijają się dla niego za szybko. Nie będę teraz przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu dowodów naukowych, ale sugeruję, żebyś się dobrze zastanowiła nad momentem, kiedy puścić dziecku coś w telewizji czy z komputera.

Jeśli jednak już jesteś zdecydowana, to jest coś, co jest dostosowane do malucha, to Świat Małego Ludwika. Na Youtube.com znajdziesz różne odcinki, np. dla chłopca Pojazdy lub neutralnie Plac Zabaw. Pierwszym atutem tych filmików jest spokojna muzyka, która nie drążni ucha i nie wywołuje nerwowości.

Drugim, niezwykle ważnym, to obrazy, które się zmieniają bardzo powoli. Jeśli pojazd wjeżdża na ekran, to robi to wolno. Dodatkowo maluszek poznaje nowe wyrazy. Każdy przedmiot jest bardzo wyraźnie wskazany i nazwany. Kilkukrotnie, aby utrwalił się w pamięci. Głos lektorki jest spokojny i opanowany.

Filmiki z serii Świat Małego Ludwika pomogą maluchowi poznawać świat, uczyć się go nazywać, a przede wszystkim nie spowoduje nerwowych reakcji czy niespokojnych nocy. Oczywiście, należy pamiętać, że czas dziennego oglądania telewizji i bajek powinien być kontrolowany. Jeden odcinek w ciągu dnia nie powinien jednak zaszkodzić.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie