9 książek dla dzieci na Mikołajki do 25 zł

Już sama nie mogę się doczekać Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. To kolejna okazja, aby najmłodszych obdarować książeczką zamiast słodyczy. Ze względu na mały budżet po raz kolejny wybrałam dla was lektury do 25 zł, które podzieliłam na kategorie wiekowe. 
0-3

Krok po kroku. Kocham cię
Książeczki tej serii trafiły do nas już jakiś czas temu na długo stały się lekturą obowiązkową podczas wieczornego czytania. Często Gwiazdka wybierała Siku na nocniku, Zasypianki czy Myjemy ząbki. Kolejną byla właśnie Kocham Cię. Kartonowe kartki, kwadratowy format, duże wyraźne obrazki i krótki tekst doskonale sprawdzają się w lekturze z mniejszym dzieckiem.

Książeczka w prosty sposób opowiada o miłości do najbliższych nam osób i pokazuje, jak można tę miłość okazywać. Starszego dziecka można się dopytać również o to, kogo jeszcze kocha, oprócz osób wymienionych oraz, w jaki sposób okazuje im swoje uczucia.


Urodziny Lamy Lenki Patrycja Filak


Emocje i zrozumienie, jak z nim sobie radzić, to temat nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w świat i uczucia, które odczuwają nie zawsze są dla nich zrozumiałe. Trudno też im czasami je opanować. Patrycja Filak z psycholog z zawodu i pasji. To także matka dwójki dzieci, która doskonale zdaje sobie sprawę, że codzienność z dziećmi to wiele wyzwań, a od sposobu radzenia sobie z emocjami, zalezy dorosłe życie naszych maluchów.Do kąpieli króliczku Jorg Muhle

Króliczek powinien iść do kąpieli. Jeśli wasze dzieci, mają czasami problem z pójściem się kąpać i umyciem włosów? Ta książeczka nie tyko zachęci malucha do umycia się, ale również sprawi, że będzie to dla niego frajda. 

Do kąpieli króliczku to interaktywna lektura, która wymaga przy czytaniu zaangażowania dziecka. Zadania, jakie otrzymuje mały czytelnik są proste, a jednak za każdym razem sprawiają wiele radości. Po jakimś czasie, nie zdziwcie się, jak to dziecko będzie wam ją czytać. Tekst jest bowiem krótki i łatwy do zapamiętania.Kicia kocia witaminowe przyjęcie Anita Głowińska

Zastanawiam się, czy Kicię Kocię trzeba przedstawiać? Ta mała kotka jest rezolutną bohaterką serii książek Anity Głowińskiej. Jeśli do tej pory nie mieliście z nią kontaktu, a macie w rodzinie dzieci do lat 4, to koniecznie musicie nadrobić. Tym bardziej, że te książeczki to zaledwie kilka złotych kosztu, a radość ogromna. 

Autorka porusza w Kici Koci różnego rodzaju problemy i świetnie je tłumaczy dziecku na przykładzie swojej bohaterki. Tym razem Kicia Kocia wraz ze swoim przyjacielem zjadają niezliczone ilości słodyczy. Jak to się dla nich kończy? Możecie się domyślić, że nie za dobrze. Dlatego, dzięki namowom rodziców oraz tłumaczeniu dlaczego słodycze są dobre, ale w ograniczonych ilości,  zdecydowanie lepsze są warzywa i owoce, dzieci przygotowują witaminowe przyjęcie. Cała seria jest doskonała jako lektura nie tylko dla dziecka, ale również i dla rodzica, który może czerpać wskazówki dotyczącej reakcji na pewne wydarzenia od rodziców Kici Koci. 4-10
Kraina bez książek to piękna opowieść dla dzieci od lat 6 o poszukiwaniu znaczenia i wartości książek w życiu każdego człowieka. Tego, który już wie, jak czerpać przyjemność z czytania, jak i tego, który unika lektur, jak tylko może. Młodzi bohaterowie próbują zrozumieć niechęć do obcowania z książkami i znaleźć sposób na przekonanie do nich tych, którzy ksiązek unikają. Doskonała lektura do wspólnego czytania dorosłego z dzieckiem, zwracająca uwagę na rolę opowieści w życiu człowieka.

Książka dostępna w SKLEP.
Baśń o perle Anny Gibasiewicz to cieniutka książeczka z pięknymi ilustracjami (w pierwszym wydaniu, którego zdjęcie zamieszczam pod tekstem, pozbawiona była obrazków). Autorka, posługując się klasyczną baśnią, porusza jeden ze współczesnych problemów – ludzkie pragnienie posiadania coraz większej ilości rzeczy, oczywiście do tego tych najlepszyche. A jeszcze lepiej, jak będą lepsze od tych, posiadanych przez innych.

Moim zdaniem Baśń o perle jest doskonałą lekturą i dla dziecka, i dla dorosłego. Idealnie posłuży do dyskusji z młodym czytelnikiem o konsekwencjach konsumpcjonizmu oraz o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Można czytać z dzieckiem już od 5 roku życia.

Książka dostępna w SKLEP.

Polcia i Helcia. Wielka Wyprawa. Astrid Desborder Marc Boutavant

Polcia i Helcia mieszkają w lesie. Nie ruszają się nigdzie dalej poza jego obręb, a już tym bardziej za wzgórze, które stanowi magiczna granicę i oznacza koniec świata. Pewnego dnia jednak podejmują decyzję sprawdzenia, czy faktycznie dalej nic nie ma.

Gdzie zaprowadzi ciekawość dwie przyjaciółki? Czy sprawdzą, co jest za wzgórzem? Czy dadzą radę tam wejść? To piękna opowieść o dziecięcej ciekawości, która popycha dzieci do pokonywania przeszkód i przełamywania własnego lęku. A także ukazuje niezwykłą moc przyjaźni. Piękne ilustracje, twarda okładka i format A4 dodają jej uroku. Lektura, do której dziecko samo będzie wracać. Plastik fantastik Kim Eun-JuZwracacie uwagę na ekologię, ograniczacie użycie plastiku? Mnie przerażą fakt, że plastik jest wszechobecny w naszym życiu, a tak niekorzystnie wpływa na naszą planetę Ziemię i środowisko. Być może nie da się go całkowicie wyeliminować, ale można ograniczyć.

A także edukować dzieci w tym zakresie. Wspaniałym narzędziem do poznania wpływu plastiku na ekosystem oraz uświadomienie sobie, jakie szkody wyrządza zwierzętom i ptakom. Oprócz tego mały czytelnik (duży również) dowie się, jak można wykorzystywać plastik ponownie, jak wygląda proces przetwarzania go krok po kroku. Świetna lektura! 
Banda czarnej frotte Justyna BednarekCzy jakieś dzieci nie znają jeszcze książek o przygodach Skarpetek? Jeśli takie są, to szybko napiszę, że Banda Czarnej Frotte Justyny Bednarek to już trzecia część o psotnych i znikających pod pralką skarpetkach (Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek i Nowe przygody skarpetek). Nie martwcie się, każdą część można czytać osobno, w dowolnej kolejności, a przygody małych bohaterek nadal będą bawić i wzruszać.

Tym razem bohaterka jest jedna - Czarna Frotte, która postanawia wyruszyć w świat. Oczywiście, najpierw musi się wydostać z kosza na brudną bieliznę i wskoczyć do dziury pod pralką, którą tata Małej Be próbował już kilka razy załatać. Jednak zupełnie bez skutku. Skarpetki, jak mają ochotę wskakują do tunelu i szukają przygód, czego przykładem może być Czarna Frotte. Niezmiennie polecam każdą część, każdemu dziecku. Dorosły też będzie miał przy lekturze sporo zabawy.


Książki, które polecałam na Mikołajki w poprzednich latach znajdziecie w poniższych wpisach.

10 książek dla dzieci na Mikołajki do 20 zł
13 książek dla dzieci na Mikołajki do 20 zł

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie