Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone - III kwartał

Za nami sześć miesięcy czytania w wyzwaniu czytelniczym WyPożyczone. Za nami wiele książek papierowych, ebooków, audiobooków wypożyczonych z bibliotek stacjonarnych lub wirtualnych albo pożyczonych od znajomych. Teraz czeka nas okres wakacyjny, urlopy - być może więcej okazji do czytania. Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie II kwartału. Zachęcam do dołączenia do naszej zabawy, ponieważ w wyzwaniu WyPożyczone liczy się chęć czytania, dzielenia wrażeniami po lekturze i ogrom przyjemności (oraz spokoju), jakie daje czytanie, szczególnie w tym trudnych czasach. 


IZrael bez cenzury


Drugi kwartał zamykamy z liczbą 188 opinii opublikowanych w ramach wyzwania czytelniczego Wypożyczone. Gratuluje wszystkim atywnie uczestniczącym w naszej zabawie, a takich osób w tym kwartal było 17. Za nami wiele ciekawych lektur, a do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu. Z moich obserwacji wynika, że drugi kwartał jest przeważnie mniej aktywny, a w III kwartale uczestnicy wracaja do czytania i jeszcze dochodzą nowi. 

W tym kwartale najaktywniejszym uczestnikiem była ponownie Martyna Kowalska, która opowiedziała o 64 ksiażkach! Jestem pod wrażeniem, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że czytanie to jedno, ale publikowanie rzetelnych recenzji lub opinii, to już zupełnie inna bajka, wymagająca czasu i skupienia. Z tego powodu doceniam naprawdę każdą, która pojawia się w ramach Wyzwania WyPożyczone.

Zachęcam do udziału,  dołączyć mozna w każdej chwili, a poniżej krótkie przypomnienie zasad.

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2022 roku.

Po raz kolejny będę miała przyjemność współpracować i promować czytelnictwo wraz ze wspaniałymi partnerami wyzwania czytelniczego: Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Gminną Biblioteką Publiczną w Cewicach - Filią w Maszewie LęborskimGminną Biblioteką Publiczną w Cewicach oraz wirtualną biblioteką EmpikGO.

Patronat nad wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matułyktóra ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich.


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, które są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Tik Toku, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednio te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2023 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim, EmpikGO Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili.  Można również w wiadomościach prywatnych do mnie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyzwanie trwa cały rok 2023, można do niego dołączyć w dowolnym czasie jego trwania. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz (ale nie musisz) napisać, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2023 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz to, na którym najwygodniej będzie Ci publikować cię, możesz oczywiście wszędzie):

🐞 W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubi, TikTok) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @wimbp_gdansk @empikgo  @czytaj.legalnie @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
--> na YouTubie (użyj grafiki wyzwania)
--> na TikToku (użyj grafiki wyzwania lub w kreatywny sposób wspomnij o organizatorze i partnerach)

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

🐞 Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutaj komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.

NIESPODZIANKA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ma dla chętnych uczestników wyzwania czytelniczego WyPożyczone dodatkowe zadanie. Osoby, które w ciągu kwartału dodadzą przynajmniej 10 opinii na temat przeczytanych książek w ramach wyzwania również na stronie Katalogu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (może być dokładnie ta sama opinia, co opublikowana w ramach wyzwania w innym miejscu), oznaczy je #wyzwaniewypozyczone (z linkiem do wyzwania) zostaną nagrodzone upominkami. 


Uczestnicy:
1. @girlinthebooks (I-2, II-1)
2. @nie.mam.czasu.bo.czytam (I-23, II- 20)
3. @ju_stach (I-14, II-12)
4. @rudymspojrzeniem (I-11, II-0)
5. @story.of.villemo (I-4, II-0)
6. @pauliszka_88 (cel:52) (I-13, II-5)
7. @amelloove (I-12, II-8)
8. Martyna Kwiatkowska (I-46, II -64)
9.  Agnieszka Piotrowska (I-26, II-30)
10. Grazyna Bońkowska (I-0, II-0)
11. @asiaqwert (I-5, II-0)
12. @babka_ksiazkowa (I-1, II-4)
13. @czytelnia_anonimowa (I-4, II-0)
14. @taka_sobie_monia (cel:52) (I-12, II-0)
15. @domatorka.blog (I-1, II-0)
16. @gosia_1307 (I-11, II-15)
17. @karolinapracz (I-6, II-3)
18. @st.about.books (I-5, II-3)
19. @zaczytana.w.zyciu (I-3, II-2)
20. @miropress (I-1, II-0)
21. @monweg (I-0, II-3)
22. @bozenasola (I-3, II-3)
23. Buba Bajdocja (I-8, II-6)
25. @anyutka (I-1, II-1)
26. @siostr.awanturki (I-2, II-0)
27. @zakreconaa_czytelniczka (I-4, II-0)
28. @fantastycznie_zaczytana (I-1, II-0)
29. @asia_ptak (II-4)Link do:
Podsumowanie 2020 Wyzwanie WyPożyczone 2020
Podsumowanie 2019 Wyzwanie WyPożyczone 2019
Podsumowanie 2018 Wyzwanie WyPożyczone 2018
Podsumowanie 2017 Wyzwanie WyPożyczone 2017

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie