Kolacja z zabójcą Aleksandra Marinina

Kolacja z zabójcą zaczyna się od misternie przygotowanego morderstwa. Ofiarą jest Irina Fiłatowa, kryminolog z Instytutu Naukowo-Badawczego MSW. Zabójstwo zostaje zlecone przez tajemniczego mężczyznę. Wszystko wygląda na to, że będzie to zbrodnia doskonała i wszyscy szybko o niej zapomną.

Wydawnictwo WAB

Jednak jak zwykle o wszystkim decyduje przypadek. Sprawa trafia w ręce utalentowanego analityka major Anastazji Kamieńskiej, która znana jest z nieszablonowego toku myślenia i genialnej pamięci do szczegółów. Kobieta bardzo szybko wykrywa, że nie jest to zwykle samobójstwo. Jest uparta  i ciekawa rozwiązania. Kiedy odkrywa kolejne ślady, okazuje się, że sprawa się coraz bardziej komplikuje, a trop prowadzi coraz głębiej wewnątrz MSW. Postanawia więc, za zgodą przełożonego dotrzeć do samego zleceniodawcy, pomimo że już wkrótce to na nią zostaje wydany wyrok.

Aleksandra Marinina to autorka, która jest gwarantem dobrego kryminału. Zapewnia swoim czytelnikom wiele emocji. Fabuła Kolacji z zabójcą jest bardzo dokładnie przemyślana i trzyma w ciągłym napięciu. Tak naprawdę w ten sposób Marinina konstruuje wydarzenia, że wydaje się, że już za moment dowiem się, kto zlecił zabójstwo, a jednak po chwili okazuje się, że jeszcze nie teraz. Tajemnica jest podstawą, a jej rozwiązanie przychodzi na koniec książki. 

Postać Anastazji Kamieńskiej buduje klimat lektury. To nietypowa milicjantka i osoba. Nie przepada za zakupami, woli raz na jakiś czas kupić coś droższego. Uwielbia martini. Relaksuje się pod prysznicem i bardzo chętnie rozwiązuje wszelkiego rodzaju zagadki. Z wygląda jest tzw. szarą myszką, ale ma swoich adoratorów. Nie lubi się malować i nie przykłada szczególnej uwagi do wyglądu zewnętrznego.

W kryminałach Aleksandry Marininy interesujące jest tło społecznej, pokazujące warunki życia i pracy w Rosji. Jak wyglądają realia u naszych sąsiadów? Warto zwrócić na to uwagę czytając Kolację z zabójcą.

Wpis bierze udział w wyzwaniu Historia z trupem.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie