Listen and learn. First English words.

Dziecko najszybciej i najłatwiej uczy się bawiąc. W tej chwili na porządku dziennym są zajęcia z języka angielskiego w placówkach przedszkolnych. Nauczycielka – zazwyczaj pani z odpowiednim wykształceniem – prowadzi zabawy z angielskim. Nawet jeśli my, rodzice nie potrafimy się nim posługiwać, to jednak możemy coś robić z dzieckiem w domu.Listen and learn. First English words. to książka, która doskonale nadaje się do rozpoczęcia przygody z językiem angielskim. I wcale nie musimy znać poprawnej wymowy wyrazów.  

Jest nietypowa, bo składa się po jednej stronie z koperty, w której znajdują się karty dwustronne z danymi kategoriami słów, np. Ubrania (Clothes) czy Zwierzęta (Animals). Po drugiej stronie umieszczona jest odpowiednia ramka, w którą należy włożyć wybraną kartę.


Następnie trzeba przycisnąć napis Go znajdujący się na karcie i możemy zaczynać zabawę. Dziecko wybiera obrazek, może na głos powiedzieć, jak nazywa się dany przedmiot lub zwierzę po polsku, następnie naciska na niego i może usłyszeć jego odpowiednik w języku angielskim. Może powtórzyć za głosem z książeczki.


Listen and learn. First English words. pozwala maluchowi na osłuchanie się z wymową angielską oraz nazwanie obrazków po polsku – mogą się tutaj znajdować przedmioty lub zwierzęta, których dziecko nie zna. Do tego zabawą jest przyciskanie w odpowiednich miejscach. Które dziecko tego nie lubi? Tym bardziej, że efekt jest dźwiękowy. Być może już po kilku takich „czytaniach” maluch cię zaskoczy i sam poinformuje cię, jak po angielsku są np. spodnie? 

Komentarze

Instagram

Popularne posty