Listen and learn. First English words.


Dziecko najszybciej i najłatwiej uczy się, bawiąc. W tej chwili na porządku dziennym są zajęcia z języka angielskiego w placówkach przedszkolnych i szkolnych. Nauczycielka – zazwyczaj pani z odpowiednim wykształceniem – wymyśla różnego rodzaju zabawy z użyciem języka obcego. Okazuje się jednak, że nawet jeśli my rodzice nie potrafimy się nim posługiwać, to jednak możemy coś robić z dzieckiem w domu.Listen and learn. First English words to książka, która doskonale nadaje się do rozpoczęcia przygody z językiem angielskim. I wcale nie musimy znać poprawnej wymowy wyrazów.Jest nietypowa, bo składa się po jednej stronie z koperty, w której znajdują się karty dwustronne zdanymi kategoriami słów, np. Ubrania (Clothes) czy Zwierzęta (Animals). Po drugiej stronieumieszczona jest odpowiednia ramka, w którą należy włożyć wybraną kartę.

Następnie trzeba przycisnąć napis „Go” znajdujący się na karcie i możemy zaczynać zabawę. Dziecko wybiera obrazek, może na głos powiedzieć, jak nazywa się dany przedmiot lub zwierzę po polsku, następnie naciska na niego i może usłyszeć jego odpowiednik w języku angielskim. Może powtórzyć za głosem z książeczki.


Kategorie pozwalają na uporządkowanie wiedzy dziecka. A przy okazji możemy temat rozbudować. Na przykład, kiedy dzieci wybierają Food, możemy przy okazji porozmawiać o tym, co same lubią jeść, a za czym nie przepadają. Jeśli znamy więcej słów po angielsku w tej kategorii niż znajduje się na karcie, możemy podpowiadać nazwy potraw. Możemy również do czytania wziąć przekąski. My chętnie wykorzystujemy świeże owoce, jogurty naturalne, serki wiejskie lub kanapki z sałatą, pomidorem, szczypiorkiem. Czasami zamieniamy sałatę na liście szpinaku, a zamiast szczypiorku posypujemy wszystko posiekaną pietruszką. Jesteście zaskoczeni, że dzieci chcą tak jeść?


Przede wszystkim jako rodzice musimy dawać dzieciom przykład. My jadamy wspólnie posiłki i na naszych talerzach znajduje się niemal to samo. Owszem każdy ma swój sposób jedzenia, na przykład
Gałganek lubi składane kanapki, a Gwiazdka preferuje rozłożone. Zastanawiacie się jak zacząć zachęcać dzieci do jedzenia warzyw, owoców lub nabiału? Przede wszystkim jak najszybciej! Można
na przykład przy czytaniu wspólnie podjadać. Na pewno też wiele wskazówek znajdziecie na www.pamietnikchrumasa.pl. To strona, która powstała jako element kampanii promującej Program dla Szkół, który ma za zadanie kształtować dobre nawyki żywieniowe u dzieci w młodszych klasach. W ramach Programu dzieci dostają na drugie śniadanie owoce, warzywa i produkty mleczne.Jak sami widzicie, jest wiele możliwości czytania książki Listen and learn i wiąże się ono nie tylko z nauką angielskiego. Jednak trzeba przyznać, że największą zaletą Listen and learn. First English words jest to, że pozwala maluchowi na osłuchanie się z wymową angielską oraz nazwanie obrazków po polsku – mogą się tutaj znajdować przedmioty lub zwierzęta, których dziecko nie zna. Do tego zabawą jest przyciskanie w odpowiednich miejscach. Które dziecko tego nie lubi? Tym bardziej, że efekt jest dźwiękowy. Być może już po kilku takich „czytaniach” maluch cię zaskoczy i sam poinformuje cię, jak po angielsku są np. spodnie albo jabłko?
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie