Wyzwanie WyPożyczone 2018 - II kwartał

Moi drodzy czytelnicy, drugi kwartał drugiej edycji wyzwania WyPożyczone za nami. Muszę przyznać, że miałam co robić. Bardzo się cieszę, że znalazły się osoby, które nadal aktywnie uczestniczą w wyzwaniu lub nawet w ostanich trzech miesiącach do naszej zabawy dołączyły. Witamy! Zapewne jesteście ciekawi, jak wypadł II kwartał. Nie ukrywam podsumowanie trochę czasu mi zajęło. W II kwartale wyzwania WyPożyczone aktywnie uczestniczyła połowa zgłoszonych uczestników. Łącznie podrzuciły linko do 134 recenzji/wpisów dotyczących książek, które zostały wypożyczone z biblioteki (stacjonarnej, wirtualnej - ebooki, audiobooki) lub pożyczone od bliskich lub znajomych. Średnio wychodzi, że łącznie pisaliście o ponad 44,6 książkach miesięcznie i jest to lepszy wynik o 3 książki niż w I kwartale.  Pozostaje jeszcze pytanie, ile przeczytaliście? Bo pewnie o niektórych nie zdażyliście, nie mieliście czasu lub po prostu wam się nie chciało napisać. Pamiętajcie, że do zgłoszenia liczy się data opublikowania opinii na temat książki, a nie konkretna data przeczytania. 

Na 12 aktywnych osób aż 7 osób zgłosiło dwucyfrową liczbę przeczytanych książek. To naprawdę imponujące wyniki! I znowu - jest to więcej o jedną osobę, w porównaniu z I kwartałem wyzwania WyPożyczone. 

Jestem pod wielkim wrażeniem Was wszystkich, Waszej wytrwałości, pamięci, chęci czytania książek i dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanej lektury z innymi.  Pamiętajcie, że właśnie w ten sposób często zachęcamy innych do sięgnięcia po daną lekturę. W II kwartale na szczególne wyróżnienie zasługuje Martyna Kwiatkowska, która zgłosiła aż 28 pozycji! Wow! Kiedy, Ty kobieto znajdujesz czas na pisanie? Bo na czytanie, wiem z doświadczenia, znajdzie się zawsze.  Moja droga, podeślij mi proszę swój adres, abym mogła wysłać cały zestaw upominków od patronów Wyzwania oraz ode mnie. Mam nadzieję, że będą Ci się podobać. 

Co dalej?

Bawimy się dalej. WyPożyczacie, czytacie, umieszczacie opinie na czeluściach Internetu, podsyłacie link pod tym wpisem. Tak, recenzje za okres lipiec-wrzesień umieszczacie pod TYM wpisem. 

Jeśli swoje opinie zamieszczacie na fb, instagramie lub twitterze, oprócz standardowego info pod tym postem (autor + tytuł - bardzo proszę w tej kolejności) wrzućcie mi informację jeszcze w wiadomości na fb wraz z linkiem, bo disquas potrafi odwoływać do samego zdjęcia, zamiast do całego posta. Świetnie temat rozwiązała jedna z uczestniczek, która wrzuca opinie o książkach na swoim prywatnym profilu. Stworzyła specjalny album w którym dodaje zdjęcia książek do wyzwania wraz z opinią, odpowiednimi hashtagami oraz oczywiście udostępnia go publicznie. Dzięki temu mogłam przygotowując to podsumowanie sprawdzić każdy link, ale nie mogłam zobaczyć, co ma jeszcze na swoim profilu. 

Poniżej przypomnę regulamin. Można dołączyć w każdej chwili! Serdecznie zapraszam!

Dziękuję wam za dotychczasowe zaangażowanie, Patronom za promowanie wyzwania oraz świetną współpracę. Oby tak dalej!

Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z bibliotek stacjonarnych i wirtualnych) książki (dla dorosłych i dla dzieci), pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw.

Co można zyskać?

W roku 2018 przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili. Wyzwanie trwa cały rok 2018 i w tym czasie można dołączyć do wspólnej zabawy.

Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość). Napisz, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2018 roku.

Wypożycz książkę z dowolnej biblioteki, ebooka, audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury na (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

- Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

- W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter) – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, Instagram @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk, Twitter @rudymokiem @wimbpgdansk), jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu

- Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do tego wpisu lub bloga Rudym spojrzeniem.

Pod tym wpisem umieść link do swojej opinii wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go.

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Nagrody

Co trzy miesiące na podstawie zgłoszonych linków wybiorę jedną, najaktywniejszą w tym okresie osobę i nagrodzę książkami oraz gadżetami związanymi z czytelnictwem. Na koniec roku osoba, która zgłosi najwięcej przeczytanych i opisanych książek dodatkowo otrzyma specjalną nagrodę.


Jeśli macie jakieś pytania, piszcie (w komentarzach, w mailu rudym spojrzeniem@gmail.com) !

A ja zapraszam was do wspólnej zabawy i promowania czytelnictwa.


UWAGA!

Linki do opinii o książkach wypożyczonych bądź pożyczonych od Lipca proszę umieszczać pod tym wpisem. Przyjemnego czytania!

Uczestnicy:

1. Buba Bajdocja I kwartał - 13 II kwartał - 16
Hanna Kowalska-Pamięta Pamiętnik jedynaczki 2. Sekret Dzikiego
Fabrizio Silei Uniwersytet Wszystko Moje
2. Marta Kraszewska (cel:15) I kwartał - 2 II kwartał - 2
3. Zwykła matka (cel:15) I kwartał - 0  II kwartał - 0
4. Agnieszka Kot (cel:20) I kwartał - 0  II kwartał - 0
5. Sara MK (cel: 30) I kwartał - 2  II kwartał - 0
6. Jaśmina Kamińska I kwartał - 0  II kwartał - 0
7. Agnieszka/Lew Kanapowy I kwartał - 3  II kwartał - 16
8. Kasia Bolek I kwartał - 0  II kwartał - 0
9. Morrie (cel:30) I kwartał - 0  II kwartał - 0
10. Sylwia Zielińska (cel: 100) I kwartał - 0  II kwartał - 0
11. Rolaka (cel: 50) I kwartał - 0  II kwartał - 0
12. Koneko (cel: 40) I kwartał - 1  II kwartał - 0
13. Agnieszka Rygielska (cel:30) I kwartał - 12  II kwartał - 6
14. Matka_wkurzająca (cel: 30+30) I kwartał - 25  II kwartał - 17
15. Mamiba (cel: 30) I kwartał - 3  II kwartał - 0
16. Nieperfekcyjnie (cel:50) I kwartał - 18  II kwartał - 12
17. Aleksandra I kwartał - 0  II kwartał - 0
18. Alicja Liddel I kwartał - 5  II kwartał - 0
Małgorzata Warda Nikt nie widział, nikt nie słyszał...
Zeruya Shalev Życie miłosne
19. Mrumru (cel:15) I kwartał - 5  II kwartał - 5
20. Martyna Kwiatkowska I kwartał - 18  II kwartał - 28
21. Mamajanka I kwartał - 3  II kwartał - 0
22. Justyna (cel:30) I kwartał - 3  II kwartał - 3
23. Łowczyni słów I kwartał - 0  II kwartał - 0 
24. Spursmuniak (cel:20) I kwartał - 12  II kwartał - 5
25. Wioletta M. (cel 50)  II kwartał - 12
26. Funky  II kwartał - 12


Komentarze

Instagram

Popularne posty