O dzieciach, które kochają książki – Peter Carnavas

Całą rodziną kochamy czytać. Gałganek i Gwiazdka wyssali tę miłość z mlekiem matki i liczymy na to, że ta pasja się będzie tylko rozwijać. Między innymi z tego powodu O dzieciach, które kochają książki Petera Carnavasa nas zachwyciła.To historia rodziny, która nie posiada wiele. Nie mają na przykład telewizora, a nawet domu, bo mieszkają w przyczepie kampingowej. Natomiast otaczają ich książki, które pewnego dnia zostają wywiezione. Nagle między tatą, mamą i dziećmi pojawia się pustka. Pewnego dnia Lusia przynosi do domu książkę z biblioteki….


O dzieciach które kochają książki to cudowna lektura zarówno dla dużych, jak i małych czytelników. Opowiada o niezwykłej mocy książek, które sprawiają, że człowiek jest szczęśliwy. Peter Carnavas potrafi w bardzo prosty sposób i w niewielu słowach przekazać na przykład, jak wspólne czytanie buduje bliskość między ludźmi.


Nie można zapomnieć o grafice, która zachwyca. Ja się w niej zakochałam. Jest prosta, ale jak wiele ze sobą niesie treści.


Książki wypełniają przestrzeń czytelnika, rozwijają wyobraźnię i sprawiają, że nie potrzebuje się niemal niczego więcej. Nieistotne stają się przedmioty, które mogą świadczyć o statusie społecznym, bo nie one dają radość, płynące ze wspólnego przebywania.


Pewnie zaraz powiesz mi, że przecież, aby czytać, trzeba posiadać pieniądze, bo przecież książki są drogie. Autor już przewidział Twoją wypowiedź, bo kroki rodziny kieruje do biblioteki. Być może nie mogą mieć fizycznie książek w domu, kupować ich, ale to nie stoi na przeszkodzie czytaniu. Wystarczy pójść do biblioteki, wypożyczyć wybraną lekturę i od razu świat staje się piękniejszy. Już pierwsza styczność z Peterem Carnavasem czyli O chlopcu, który wpadł do książki była niezwykle udana. Jak widać po O dzieciach, które kochają książki to autor, którego warto posiadać w biblioteczce dziecięcej. 

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie