Moja droga do akceptacji siebie była długa, i w sumie nadal nią podążam (Stylowa królowa - Agnieszka Nortey)

Nie będę opowiadać wam o tym, jak sama uwierzyłam w siebie i pozwoliłam sobie na bycie kobietą. Chciałabym jednak pokazać wam książkę, w której autorka przeszła trudną drogę, aby wreszcie móc cieszyć się z bycia sobą, kobietą. Stylowa królowa nie jest zwykłym poradnikiem, chociaż na pierwszy rzut oka takim się wydaje. 
Jeśli czytacie regularnie moje wpisy lub obserwujecie na Instagramie, to zauważyliście, że niemal nigdy nie sięgam po poradniki. Szczerze przyznam, unikam ich. Ale od czasu do czasu robię wyjątki. W ten sposób sięgnęłam po książkę Stylowa królowa.

Kobieta ubiera się tak, jak się czuje

Spodziewałam się, że dostanę kolejną porcję informacji, jak się ubierać, jak określić swoją sylwetkę i jakie kolory dobrać do karnacji skóry. Trochę więc byłam zaskoczona, kiedy przeczytałam historię kobiety zaszczutej, uzależnionej od drugiej osoby, żyjącej w toksycznym związku. 

Stylowa królowa okazała się opowieścią o trudnym życiu Agnieszki Nortey. Autorka pokazuje, jak w bardzo prosty sposób można zatracić siebie, swoje poczucie wartości, a co za tym idzie poczucie własnego piękna. Jak często w takich sytuacjach kobieta ucieka w szare ubrania, rozciągnięte, mało seksowne. Najchętniej ubiera tak, aby nikt jej nie zauważał, bo tak się właśnie czuje. Jak nic nieznacząca istota. I chociaż w głębi duszy woła: Zobacz mnie! , to jednak najczęściej ta osoba, do której jest skierowany ten apel traktuje ją jak śmiecia. 

Agnieszka Nortey odkrywa swoją przeszłość i pokazuje, jak trudną drogę musiała przejść, aby ponownie poczuć się sobą, uwierzyć w siebie i zacząć ubierać się tak, jak ma ochotę i tak, jak się czuje. A czuje się, jak możecie zauważyć kolorowo. Oczywiście, nie o to w książce chodzi, aby nagle ubierać neonowe ciuchy. Po prostu zacząć być sobą, ubierać się tak, aby czuć się kobieco. 

Własny styl, czli dress code po Twojemu

W ten sposób autorka określa podstawowe zasady ubierania się stosownie do sytuacji i okoliczności, ale... przetworzone na indywidualny sposób każdej kobiety. To właśnie ten element indywidualności, wybrany i charakterystyczny dla danej osoby, będzie sprawiać, że ten styl zostanie ugłaskany i będzie oswojony.

W skrócie

Stylowa królowa Agnieszki Nortey to poradnik, nie-poradnik oparty na doświadczeniach (niekoniecznie przyjemnych) samej autorki. Zyskuje dzięki temu na autentyczności, a przy okazji w szczególny sposób wskazuje i podkreśla zależność sposobu ubierania się od poczucia własnej wartości oraz dobrego samopoczucia. Interesująca lektura opisująca drogę do odkrycia samej siebie. 
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie