10 książek dla dzieci na Mikołajki do 20 złotych

Na blogu Rudym spojrzeniem znajdziecie dużo książkowych inspiracji zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Zdaję sobie jednak sprawę, że często kwestia posiadanego budżetu ogranicza wasze szaleństwa zakupowe. Mogę jednak Was zapewnić, że jeśli szukacie kreatywnych, mądrych i dobrych książek dla dzieci na Mikołajki, można je kupić już do 20 zł. Sprawdźcie poniżej, jakie to książki. Na samym dole znajdziecie również link do podobnego wpisu z 2017 roku.

jakie książki kupić dziecku na mikolajkiO niektórych książkach poniżej pisałam szerzej na blogu. Wystarczy, że naciśniecie na tytuł, a przeniesie was do pełnej recenzji (jeśli taka powstała).

0-3


Kicia Kocia nie może zasnąć Anita Głowińska. Serię o przygodach z Kicią Kocią poznałam nie tak dawno. Odkryłyśmy ją z Gwiazdką i od tamtej pory na stałe weszła do naszego repertuaru najchętniej czytanych książek. W tomiku Kicia Kocia nie może zasnąć autorka na przykładzie małej kotki przerabia temat strachu przed ciemnością i przed potworami. Kicia Kocia wraz z mamą sprawdzają i szukają nocnych stworów w całym pokoju bohaterki. Jaki jest efekt? Potworów nie ma, a Kicia Kocia spokojnie zasypia wraz ze swoimi pluszakami. Polecam tak naprawdę całą serię.Siku na nocniku. Krok po kroku. Jeśli czeka was dopiero przygoda z nocnikiem, to warto się zaopatrzyć w tę niewielką książeczkę. W sposób krótki, rymowany pokazuje, że załatwianie się na nocniku nie jest czymś strasznym. Oswoicie w ten sposób swoje dziecko z tematem. Mały format, kartonowe kartki ułatwiają samodzielne oglądania uroczych obrazków i przewracanie kartek.


Myjemy ząbki. Krok po kroku. Ta książeczka stała się u nas hitem. Zanim Gwiazdka (2 lata) zacznie myć zęby powtarza fragment
Szurum-burum ząbki czyszczę!
Każdy ząbek musi błyszczeć.
Szurum-burum, tańcz szczoteczko!
W lewo, w prawo i w kółeczko!
Pokazuje krok po kroku, jak należy się przygotować do mycia zębów, jak je umyć i jakie są tego korzyści.

Śpij, króliczku Jorg Muhle. Jak zachęcić dziecko do aktywnego czytania? Bardzo prosto. Wymyślić krótkie i proste polecenia, do których wykonania będzie zależało, co się stanie z Króliczkiem. My będziemy uzupełniać domową biblioteczkę o kolejne tomy, a jak czytamy możecie dość często podejrzeć na moim Instastories na Instagramie, ponieważ często to Gwiazdka czyta mamie.


3-7


Góry i jego zwykli-niezwykli mieszkańcy Justyna Styszyńska. Które dziecko nie lubi naklejek? Ja nie znam żadnego, które nie byłoby zafascynowane przyklejaniem. A jeśli przy okazji dostaje informacje o zwierzętach, które żyją w naszych górach? To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Naklejanie wymaga tutaj precyzji, ale też i kreatywności. Mały czytelnik może stworzyć swoje własne wymyślone zwierzę z różnych części innych górskich zwierzaków. My przyklejaliśmy klasycznie, ale to i tak było dużo zabawy.
Święta Tupcia Chrupcia Eliza Piotrowska. Kolejnym małym bohaterem, którego uwielbiamy czytać jest rezolutna i uparta myszka Tupcio Chrupcia. Przy tej pozycji, przyznam wam szczerze, najpierw poznaliśmy bajkę animowaną (teraz chyba dostępna jest na ABC, wcześniej na Mini Mini+), w której się zakochaliśmy. To jedna z tych spokojnych, bardzo mądrych bajek, które pomagają dzieciom rozwiązać różnego rodzaju problemy na etapie bycia przedszkolakiem i są ogromnym wsparciem i wskazówką dla rodzica, jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Tym razem Tupcio Chrupcio przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia.
Pomelo wyrusza za mur Badescu Ramona. Pomela dzieci uwielbiają na całym świecie. Dorośli nie zawsze doceniają jego fenom. Piękna grafika, uroczy różowy słonik i abstrakcyjny sposób myślenia, który wydaje nam się jeszcze za trudny dla dzieci. Ale czy faktycznie? Dzieci nie raz zaskakują dorosłych, a tym razem Pomelo wyrusza poza swój bezpieczny świat. Czy to będzie dla niego trudne? Co odkryje? I dlaczego chce odejść? Polecam przygody słonika.

Wróżka z gwiezdnego pyłu Lena Wolska. Jeszcze nie trafiłam na książkę tak bardzo przypominającą w swej uniwersalności i mądrości Małego księcia. Dumna jestem, że napisała ją polska autorka, w polskich realiach i to pod patronatem Rudym spojrzeniem. Jeśli chcecie swoim dzieciom opowiedzieć o największych wartościach w życiu, to ta książeczka Wam w tym na pewno pomoże. 

Była sobie dziewczynka Piotr Dobry. Łukasz Majewski Czy wiecie, jakie były zadania i jak żyły dziewczynki w różnych epokach i różnych kulturach? Piotr Dobry postanowił zebrać te informacje i opisać w krótkich opowiadaniach. Każde z nich ozdobione jest piękną, niebanalną grafiką. To lektura nie tylko dla małych dziewczynek,ale również dla chłopców oraz wszystkich dorosłych. Krótka lekcja z historii, ale bardzo dobitna.

Był sobie szczeniak. Ellie.  Bruce C. Cameron. To ciepła, zabawna i pełna humoru opowieść o życiu psa ratownika opowiedziana z perspektywy... psiaka. W dostosowany dla młodego czytelnika sposób napisana książką, przy której nie sposób się nudzić. Ellie jest mądrym, czułym psem, który krok po kroku uczy się ratować i znajdować ludzi. Autor pokazuje, jak wygląda proces szkolenia psa ratownika i ile czasu zajmuje. Jaki wpływ maja na zwierzę osoby, które je trenują i osoby, które spotyka na swojej drodze. Zdecydowanie polecam! Trudno się od niej oderwać. Kolejne propozycje znajdziecie we wpisie 13 ksiązek dla dzieci na Mikołajki do 20 złotych


Co jeszcze polecacie?

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie