Życie wydaje się takie proste, kiedy o nim opowiadasz… (Wróżka z gwiezdnego pyłu - Lena Wolska)


Czytamy z dziećmi bardzo dużo książek. Wpadają w nasze ręce bestsellery i hity z rynku literatury dziecięcej, a także nowości, bo i one potrafią objawić perełki. Moje dzieci mają dużo ulubionych książek, ale uważam, że nigdy za mało na półce, szczególnie wyjątkowych pozycji. A taką niewątpliwie jest Wróżka z gwiezdnego pyłu Leny Wolskiej.Fabuła

Hania zawsze miała wrażenie, że jest inna niż wszyscy. Jej ulubionym zajęciem jest bieganie po lesie, chodzenie boso po mchu i leżenie na trawie. Pewnego dnia spotyka w lesie Króla lasu – Wilka i wyrusza z nim w podróż...


Alfabet wartości

Jako rodzic wiele razy zastanawiałam się nad tym, jak przekazać dziecku w sposób jasny i prosty wiedzę o najważniejszych wartościach, którymi powinno się kierować w życiu. Na pewno udowadniając każdego dnia swoim zachowaniem, że to właśnie one pomagają mi w codziennych wyborach. Ale jak o nich opowiedzieć? Pokazać istotę?

Okazuje się, że Lena Wolska wymyśliła świetny sposób, do tego obudowała go w magiczną historię, która wciągnie chyba niemal każde dziecko. Nie będzie tutaj nudnego wykładu o tym, co dobre i co złe. Młody czytelnik dostanie za to opowieść o Miłości, Powietrzu, Absolucie, Intuicji, Ufności czy Szczerości. A przy okazji poćwiczy alfabet, ponieważ Hania rozpoczyna swoją podróż od A, a kończy na Z.

Człowiek

Wróżka z gwiezdnego pyłu to niezwykła książeczka, która nie tylko przedstawia w prosty, ale piękny sposób życie i wartości, które czynią z niego niezwykłe miejsce. Jednocześnie nie można zarzucić autorce, że maluje świat na kolorowo, ponieważ Hania, jak na ośmiolatkę jest bardzo dojrzałą i spostrzegawczą dziewczynką, którą doskonale widzi, jak człowiek się miota w swoim świecie gonitwy, zazdrości i egoizmu. Jak często gubi gdzieś sens życia.
Musieliby patrzeć serce, aby zrozumieć droga Haniu. A ludzie patrzą oczami.
To prawda. Zbyt często odcinamy się od emocji, bo jest nam tak łatwiej iść przez świat. Ale czy faktycznie łatwiej? Czy tak chcemy uczyć żyć swoje dzieci?

W skrócie

Po lekturze tej niezwykłej książeczki nie trzeba będzie się już więcej zastanawiać, jak w prosty i zrozumiały sposób przybliżyć istotę najważniejszych wartości w życiu (takich jak dobroć czy harmonia). Wróżka z gwiezdnego pyłu Leny Wolskiej będzie czytana bardzo często przez nas i jestem pewna, że będzie zachwycać za każdym razem!

Książeczka ujęła mnie również czarodziejskim światem mądrych zwierząt-nauczycieli. To przyjemność wspólnego czytania z małym czytelnikiem (od 5 roku życia). Obowiązkowa pozycja w dziecięcej biblioteczce, chociaż nie ma w niej obrazków. Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie