Czy takie kobiety jak ona mogą mieć szanse na zapomnienie i normalne życie?... (Dziewczyny z ogrodu rozkoszy Ewa Formella)


Zastanawialiście się kiedyś, gdzie i jak funkcjonują w waszym mieście domy publiczne? Takie z tak zwanej wyższej półki? Ewa Formella postanowiła zajrzeć do jednego z najbardziej tajemniczych domu rozkoszy, o którym szeptano w Trójmieście. Czy faktycznie istniał? Tego nie wiadomo, ale autorka bazując na legendzie stworzyła subtelny erotyk, w którym liczą się również marzenia.
Fabuła

Małgorzata na co dzień jest matką prześlicznych bliźniaków. Mieszka w luksusowym apartamencie tuż nad brzegiem morza w Gdyni Orłowo. Wszystko jednak ma swój koszt – praca, o której nie wspomina nikomu. Magnolia to tymczasem piękna kobieta w dojrzałym wieku. Tajemnicza właścicielka ekskluzywnej willi otoczonej wysokim murem, do której niewielu ma dostęp. Co łączy te dwie kobiety?

Erotyk czy opowieść o miłości?

Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy zawiera sceny erotyczne. Są one jednak subtelne i stanowią uzupełnienie samej opowieści, która skupia się na historii dwóch kobiet. Zarówno Magnolię jak i Małgorzatę poznajemy równolegle – w czasach współczesnych. Jednocześnie autorka pozwala zajrzeć czytelnikowi we wspomnienia obu bohaterek. A w nich wiele marzeń, tęsknot za prawdziwą miłością i trudnych wyborów. Obydwie kobiety są tak różne, a jednak wiele w ich historiach wspólnych elementów.

Ogród rozkoszy to miejsce, gdzie mieszkają piękne kwiaty (m.in. Lawenda, Stokrotka), w którym los zetknął piękne kobiety budzące pożądanie. Ekskluzywne prostytutki dostępne za ogromne pieniądze i tylko dla wybranych w otoczeniu pięknego ogrodu, w ogromnych dostosowanych do poszczególnych kwiatów apartamentów i drogich sukniach, stały się sławne na całym świecie. 

Ograniczony dostęp i wysoki poziom świadczonych usług sprawiał, że do Gdyni przyjeżdżali mężczyźni z całego świata gotowi zapłacić niemal wszelkie pieniądze, aby spędzić z nimi czas przy zachowaniu pewnych reguł.

Czy w tym świecie jest miejsce na miłość? Czy rządzi tutaj tylko pieniądz? Jak te kobiety się znalazły w tym niesamowitym ogrodzie? I kim jest tajemnicza Magnolia?

Malownicza Gdynia

Ewa Formella swoja powieść umiejscowiła głównie na terenach Gdyni. Wraz z postępującą fabułą możemy poznać wiele pięknych miejsc w tym mieście i zmiany, jakie w nich zachodziły na przestrzeni czasu. To już kolejna powieść, której akcja rozgrywa się na terenie miasta, do którego mam ogromny sentyment. Przyjemnie było spojrzeć na Gdynię z perspektywy bohaterek i porównać ze swoimi własnymi odczuciami. Dodatkowo dowiedzieć się kilku ciekawostek.

W skrócie

Dziewczyny z Ogrodu rozkoszy Ewy Formelli to opowieść o kobietach, które w pewnym momencie życia dokonały wyboru. Osamotnione, pełne tęsknoty za straconą miłością stworzyły biznes, który zawrócił w głowie mężczyznom z całego świata, którzy gotowi są oddać wielkie pieniądze, aby móc wejść za mury Ogrodu. Piękne zakątki Gdyni dodają uroku tej ciepłej opowieści o życiu i wyborach kobiet, które zarabiają na życie swoim ciałem.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie