Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2019 - III kwartał

Po raz kolejny mogę powiedzieć: szaleństwo. Ile wy czytacie książek pożyczonych od innych i wypożyczonych z bibliotek stacjonarnych i wirtualnych. Jestem pełna podziwu dla was. I dlatego nie jest mi straszne dodawania, uzupełnianie list od was przez kilka godzin! Wszystko zapisane, dopisane, a poniżej znajdziecie podsumowanie III kwartału wyzwania czytelniczego WyPożyczone 2019.

W III kwartale w Wyzwaniu brało udział 21 osób, z czego 13 aktywne uczestniczyło. W sumie od 1 lipca 2019 roku do 31 września zgłosiliście 300 opinii dotyczących książek pożyczonych i wypożyczonych. To niemal o 17 wpisów więcej niż w II kwartale !! Jesteście niesamowici! Wpisy ukazały się na Instagramie, Facebooku, blogach i portalach czyteniczych. Ta ilość jest naprawdę oszałamiająco i niezmiennie jak na nią patrzę, jestem pełna podziwu dla Was, że tak chętnie dzielicie się swoimi wrażeniami po lekturze. I nie ma dla mnie znaczenia, czy w kwartale przeczytaliście 1 książkę, czy 100, dajecie mi niesamowitego kopa do dalszej pracy nad wyzwaniem.

O miano Mistrza kwartału walczyliście wszyscy dzielnie, ale muszę przyznać, że w III kwartale Martyna Kwiatkowska zdeklasowała wszystkich dzieląc się swoją opinią o 105 książkach!! Trudno mi sobie wyobrazić taką liczbę - to u mnie około dwóch lat czytania, a Ty robisz to w trzy miesiące. 

Październik rozpoczął się już kilka dni temu, a do naszego wyzwania dołączają kolejne osoby, co bardzo mnie cieszy. Świetnie, że dobrze się bawicie i tak trzymajcie, a na koniec czeka każdego z Was miła niespodzianka. 

W związku z różnymi pytaniami, doprecyzowałam kilka punktów lub szerzej opisałam (jeśli budziły wasze wątpliwości), dlatego proszę przeczytajcie zasady jeszcze raz. Szczególnie jeśli publikujecie na Instagramie.

Bawcie sie dobrze!

Dla przypomnienia:


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z bibliotek stacjonarnych i wirtualnych) książki (dla dorosłych i dla dzieci), pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw.

Co można zyskać?

W roku 2019 przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili. Wyzwanie trwa cały rok 2019 i w tym czasie można dołączyć do wspólnej zabawy.

Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2019 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę z dowolnej biblioteki, ebooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury na (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

- W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, 
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk (najlepiej oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu)
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk), jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

- Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do tego wpisu lub bloga Rudym spojrzeniem.

- Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go.


Nagrody

Co trzy miesiące na podstawie zgłoszonych linków wybiorę jedną, najaktywniejszą w tym okresie osobę i nagrodzę książkami oraz gadżetami związanymi z czytelnictwem. Na koniec roku osoba, która zgłosi najwięcej przeczytanych i opisanych książek dodatkowo otrzyma specjalną nagrodę.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie (w komentarzach, w mailu rudymspojrzeniem@gmail.com) !

A ja zapraszam was do wspólnej zabawy i promowania czytelnictwa.


Przyjemnego czytania!


Uczestnicy:
1. Martyna Kwiatkowska (cel:120) (I-29, II -72, III- 105)
2. Ania Kryńska (bojaczytam) (I-1, II-0, III-0)
3. Buba Bajdocja (I-11, II-14, III - 18 )
4. Aga Kowalska(cel:100) (I-29, II-41, III-25)
5. Alicja Liddell (I-9, II-9, III -0)
6. Matka_wkurzająca (cel:100) (I-16, II-13, III-28)
7. Marta B (ciagle_czytam) (I-15, II-13, III-16)
8. Ania - Kropla Morza (I-8, II -2, III-0))
9. Anna Baran (120) (I-7, II-0,III-0)
10. Nalogowa_czytelniczka (I-52, II-79,III-76)
11. Magda (10) (I-0, II-0,III-0)
12. Agnieszka - Lew kanapowy (15) (I-0, II-0,III-1)
13. Impression123 (I-7, II-12,III-5)
14. Sara MK (35) (I-3, II-3,III-8)
15. Niekoniecznie papierowe (I-1, II-0,III-0)
16. Madkrygier (I-2, II-0,III-0)
17. Linka_szminka (I-5, II-7,III-0)
18. Łukasz Samsonowicz (10 tyś stron)
19. Magdalena Szreder - Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo Filia 2 (II-14,III-10)
20. Edyta Zając - Wścibska mama (50) (II-4, III-0)
21.  Zaczytanagirl (III-8)
22. Mamopoczytajsobie 

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Instagram