Trzecie królestwo Terry Goodkind

Spowiedniczka zakończyła cykl Miecz prawdy w 2007 roku. Wyglądało na to, że więcej powieści osadzonych w świecie d’Hary i Middlandów nie będzie, więc wydanie Wróżebnej machiny przyjęłam z zaskoczeniem i oczywiście musiałam ją przeczytać.  

www.rebis.com.pl

Terry Goodkind, jak już zdecydował się dalej pisać o Siewcy śmierci i Spowiedniczce, to co roku wydaje nową książkę. I to mnie bardzo cieszy. Cykl czytałam z zapartym tchem, więc na każdy kolejny tom czekam niecierpliwie, chociaż zawsze z lekką obawą, czy autor już nie wyczerpał swoich pomysłów.

Akcja Trzeciego królestwa rozpoczyna się chwilę po ostatnich wydarzeniach z Wróżebnej Machiny.  W Internecie znalazłam informację, że te tomy nie należą już do cyklu, ale łączy je postać Richarda Rahla i Kahlan. W moim odczuciu to po prostu dalsze ich losy, więc dziwi mnie to umowne odcięcie od całej serii. Jednak zostawię to, co jest napisane w sieci, a skupię się na książce.

Okazuje się, że zakończenie wielkiej wojny nie jest zakończeniem wszelkich problemów. Nadal istnieją osoby, które marzą o przejęciu władzy nad światem, a główny bohater (Richard Rahl) ze swoimi zdolnościami staje się jedyną osobą, która może zapobiec tragedii. Ale czy mu się uda? Tego już nie będę zdradzać.

Co mogę napisać, to tyle, że łatwo Nosicielowi Miecza Prawdy nie będzie. Zostanie pozbawiony swojego daru Rahla, pozostanie mu tylko gniew miecza, a przeciwnicy okażą się przebiegli i silni. Towarzyszyć w przygodach będzie mu tym razem młodziutka i niedoświadczona czarodziejka Samantha.

Powieść czyta się jednym tchem - jak zwykle język Terrego Goodkinda sprawia, że przez książkę płynie się szybko, skutecznie i do końca. Po raz kolejny autor udowodnił, że świat jest nieprzewidywalny i życie nie jest nudne, zawsze coś się dzieje, ktoś chce za dużo kosztem innych. Czytając Trzecie królestwo nie czułam, żeby historia była naciągana, czego się obawiałam. Z niecierpliwością czekam na kolejną część, bo czuję niedosyt i chciałabym już wiedzieć, co będzie dalej.

Cykl Miecz prawdy:
- Pierwsze prawo magii
- Kamień łez
- Bractwo czystej krwi
- Świątynia wichrów
- Nadzieja pokonanych
- Filary świata
- Bezbronne imperium
- Pożoga
Fantom
- Spowiedniczka

Poza cyklem, ale osadzone w tym samym świecie:
- Wróżebna machina
- Pierwsza spowiedniczka
- Trzecie królestwo


Komentarze

 1. Przyznam się, że mnie ogromnie zachęciłaś do przeczytania tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o tym cyklu, ale brzmi dość ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zachęcam:) jeśli lubisz fantasy, to bardzo fajna seria.

   Usuń

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat wpisu. Dziękuję za komentarz:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie