Gdzie jest moja siostra? - Sven Nordqvist

Macie rodzeństwo? A może macie więcej niż jedno dziecko? Jak wasze dzieci się znają? Jak wy znacie swoje siostry i braci? Czy potrafilibyście ich znaleźć, gdyby się zgubiło? Sven Nordqvist zabiera małego i dużego czytelnika w fantastyczny świat w poszukiwaniu ... siostry.


Gdzie jest moja siostra? początkowo wydawała mi się książką z cyklu Poszukaj i znajdź na kartonowych kartkach (Ulica Czereśniowa, 24 godziny w porcie). A jednak to coś zupełnie innego. Przede wszystkim format: takie prawie A4 tylko poziomo, twarda okładka. Kartki cienkie z przepięknymi ilustracjami samego autora.


Grafika jest cudowna. Przypomina mi świat Alicji w krainie czarów, czyli doskonale oddający zakręcone możliwości wyobraźni dziecięcej. Myślę, że przy tej książce można spędzić wiele godzin i odkrywać kolejne, interesujące jej elementy. 


Oprócz niesamowitych ilustracji jest też historia. Od kilku do kilkunastu linijek rymowanego tekstu. 


Braciszek szuka swojej siostry. O pomoc prosi dziadka. Żeby ją odnaleźć musi przypomnieć sobie wszystko, co o niej wie. To nie jest takie łatwe.


Gdzie jest moja siostra? to książka, dzięki której zarówno dziecko, jak i dorosły czytelnik zanurzą się w fantastyczny świat, zobaczą niesamowite krajobrazy i podejmą próbę odnalezienie małej myszki, która podobno jest na każdej stronie. Sven Nordqvist dobrze ją ukrył. Na kilku nadal jej nie odnalazłam... a Wy?
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie