Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2022

Już 1 stycznia 2022 rusza kolejna edycja wyzwania czytelniczego WyPożyczone. W 2021 i w poprzednich latach bawiliśmy się razem wybornie, więc pomimo panującej pandemii i różnych innych przeciwności losu (niski poziom czytelnictwa w Polsce) ruszamy z VI już edycją. Kiedy to minęło?? Poniżej znajdziecie kilka prostych zasad naszej zabawy, które ułatwią wam udział. W wyzwaniu WyPożyczone liczy się chęć czytania, dzielenia wrażeniami po lekturze i ogrom przyjemności (oraz spokoju), jakie daje czytanie, szczególnie w tym trudnych czasach. Zapraszam!

Rok temu zastanawiałam się długo, czy organizować po raz kolejny wyzwanie czytelnicze w czasach, w których co chwilę covidowa sytuacja fundowała nam lockdown. Zamykane były sklepy, biblioteki, księgarnie. Nie mogliśmy spotykać się ze znajomymi. Finalnie WyPożyczone ruszyło i chociaż podsumowanie jeszcze przede mną, czuję, że padną kolejne rekordy, a Wy udowodniliście, że jeśli chce się czytać, to żaden lockdown nie jest straszny! 

Biblioteki ruszyły z akcją książkomatów (stanęły już na pewno w Gdańsku), odbioru z okienek (słyszałam już o kilku), pożyczanie książek od znajomych również kwitnie, a i zasoby wirtualnych bibliotek jak te w EmpikGo kuszą ebookami, audiobookami i podcastami. Wierzę, że damy radę i w 2022 przeczytamy/przesłuchamy wiele książek, w których znajdziemy to, czego szukamy (spokoju, przygody, wiedzy, romansu, zabawy, odprężenia itd.).

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2021 roku.

Patronat nad wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matułyktóra ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich.


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, które są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2022 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim, EmpikGO Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili.  Można również w wiadomościach prywatnych do mnie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyzwanie trwa cały rok 2022, można do niego dołączyć w dowolnym czasie jego trwania. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2021 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz to, na którym najwygodniej będzie Ci publikować cię, możesz oczywiście wszędzie):

🐞 W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubi, TikTok) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @wimbp_gdansk @empikgo  @czytaj.legalnie @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
--> na YouTubie (użyj grafiki wyzwania)
--> na TikToku (użyj grafiki wyzwania lub w kreatywny sposób wspomnij o organizatorze i partnerach)

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

🐞 Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutaj komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.


Uczestnicy:
1. Buba Bajdocja
2. @ju_stach
3. @story.of.villemo
4. @pauliszka_88
5. Martyna Kwiatkowska
6. Marta Kraszewska
7. @domatorka.blog
8. @nalogowa_czytelniczka
9. taka_sobie_moniaa
10. Iza Telakowska
11. @babka_ksiazkowa
12. Małgorzata Kielas
13. @karamadething
14. @monweg
15. @karolinapracz
16.  Beata Czaja
17. @patki.czytanie
18. @krzychu_and_buk
19. @piszeoczytaniu
20. @amelloove
21. Agnieszka Piotrowska
22. Maria Sokołowska
23. @bookreaders_pl
24. @paulaczyta
25. @sth.about.books
26. @upijsieksiazka
27. @brunewka 
29. @nie.mam.czasu.bo.czytam
30. @livv.iaa
31. @lia_reading
32. @opisujeksiazki
33. @wystrzalowa_biblioteczka
34. @girlinthebook
35. @siostry.awanturki
36. @lew_kanapowy
37. @sol_lind

Link do:
Podsumowanie 2020 Wyzwanie WyPożyczone 2020
Podsumowanie 2019 Wyzwanie WyPożyczone 2019
Podsumowanie 2018 Wyzwanie WyPożyczone 2018
Podsumowanie 2017 Wyzwanie WyPożyczone 2017

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie