Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2022 - IV kwartał

Za nami III kwartał wyzwania czytelniczego WyPożyczone i zaczęliśmy ostatnie 3 miesiące naszej zabawy. W wyzwaniu WyPożyczone liczy się bowiem przede wszystkim chęć czytania, dzielenia wrażeniami po lekturze i ogrom przyjemności (oraz spokoju), jakie daje czytanie, szczególnie w tym trudnych czasach. Można się zgłosić w każdej chwili, a co kwartał publikuję podsumowanie. Poniżej znajdziecie kilka prostych zasad naszej zabawy, które ułatwią wam udział. Zapraszam Was bardzo serdecznie!

W drugim kwartale zostało opublikowanych 317 opinii na Instagramie, Facebooku, blogach i portalach czytelniczych. Najchętniej dzieliliście się swoimi wrażeniami Staram się co jakiś czas przygotowywać przegląd opublikowanych opinii i zdjęć na stories Instagrama/Facebooka, więc zagladajcie regularnie. 

Pomimo że w WyPożyczone najważniejsze jest regularne czytanie (i ono jest nagradzane po całym roku, o szczegółach przeczytacie poniżej w akapicie Nagrody dla uczestników), co kwartał wyróżniam najbardziej aktywną osobę i w 2 kwartale ponownie jest to Martyna Kwiatkowska, która przeczytała 66 lektur i opublikowała o nich opinię. Brawo! Co kwartał ilość opublikowanych, przez Martynę naprawdę rzetelnych receznji wzbudza mój ogromny podziw. 

W związku z faktem, że utraciłam dostęp do profilu Rudym spojrzeniem na Facebooku, po dwóch miesiącach postanowiłam założyć nowy. Także osoby, które publikują swoje opinie na Facebooku, proszę o oznaczania tego Rudym spojrzeniem. Będę wdzięczna za udostępnienie informacji i zachęcam do kliknięcia przycisku Obserwuję (możecie to też zrobić wchodząc na panel boczny na blogu, gdzie znajduje się wycinek profilu 

Inna zmianą dotyczącą publikacji (ujęta już w zasadach poniżej) jest możliwości publikacji Reels z opiniami w wyzwaniu WyPożyczone - opcja jest dostępna zarówno na Instagramie, jak na Facebooku. Poniżej znajdziecie dokładnie opisane, co i jak należy oznaczyć i zaznaczyć w Rolce, abym mogła ją odnaleźć, przeczytać, sprawdzić i dopisać na wasze konto. 

Zasady

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2021 roku.

Patronat nad wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matułyktóra ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich.


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, które są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2022 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim, Empik GO Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili.  Można również w wiadomościach prywatnych do mnie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyzwanie trwa cały rok 2022, można do niego dołączyć w dowolnym czasie jego trwania. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2021 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki (np. EmpikGo) lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz to, na którym najwygodniej będzie Ci publikować cię, możesz oczywiście wszędzie):

🐞 W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubi, TikTok) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem1 @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @wimbp_gdansk @empikgo  @czytaj.legalnie @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Mogą być też opinie i oznaczenia w rolkach (reels), pamiętajcie o #wyzwaniewypozyczone w filmiku i opisie rolki. Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
--> na YouTubie (użyj grafiki wyzwania)
--> na TikToku (użyj grafiki wyzwania lub w kreatywny sposób wspomnij o organizatorze i partnerach)

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

🐞 Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.


Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutaj komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Nagrody dla uczestników

Najważniejsza dla mnie w wyzwaniu czytelniczym WyPożyczone jest regularność. Dlatego po zakończeniu edycji wyzwania nagradzam osoby, które aktywnie uczestniczyły przez co najmniej trzy kwartały. W ostatnim roku było to aż 13 osób z 46. Wraz z partnerami mamy przygotowany pakiet upominków, który po opublikowaniu podsumowania rocznego oraz zebrania informacji niezbędnych do wysyłki pakietu, trafiają do wybranych osób. 

Co kwartał nagradzamy również najbardziej aktywną osobę, która przeczytała najwięcej lektur i podzieliła się wrażenia po ich lekturze. 

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.


Uczestnicy:
1. Buba Bajdocja (I-18, II-12, III-13)
2. @ju_stach (I-14, II- 18, III-9)
3. @story.of.villemo (I-8, II-6, III- 6)
4. @pauliszka_88 (I-31, II-10, III-6)
5. Martyna Kwiatkowska (I-85, II- 79, III- 66)
6. Marta Kraszewska (I-2, II- 0, III-1)
7. @domatorka.blog (I-2, II-4, III-16)
8. @nalogowa_czytelniczka (I-12, II-12, III-15)
9. taka_sobie_moniaa (I-16, II-19, III-36)
10. Iza Telakowska (I-3, II-2, III-0)
11. @babka_ksiazkowa (I-15, II-7, III-11)
12. Małgorzata Kielas (I-12, II-4, III-0)
13. @karamadething (I-6, II-6, III-8)
14. @monweg 0, 0, 0
15. @karolinapracz (I-7, II-5, III-9)
16.  Beata Czaja (I-28, II-17, III-25)
17. @patki.czytanie (I-5, II-0, III-0)
18. @krzychu_and_buk (I-2, II-1, III-1)
19. @piszeoczytaniu (i-2, II-0)
20. @amelloove (I-5, II-15, III-20)
21. Agnieszka Piotrowska (I-29, II-17, III-24)
23. @bookreaders_pl (I-7, II- 0,III-0)
24. @paulaczyta (I-3, II-2, III-12)
25. @sth.about.books (I-6, II-5, III-3)
26. @upijsieksiazka (I-6, II-3, III-0)
27. @brunewka (I-1,II-0, III-0)
29. @nie.mam.czasu.bo.czytam (I-26, II-33, III-14)
30. @livv.iaa (I-11, II-3, III-0)
31. @lia_reading (I-2, II-0, III-0)
32. @opisujeksiazki (I-1, II-0, III-0)
33. @wystrzalowa_biblioteczka (I-50, II-24, III-0)
34. @girlinthebooks (I-1,II-2, III-5)
35. @siostry.awanturki (I-3,II-2, III-10)
36. @lew_kanapowy (I-3, II-5, III-0)
37. @sol_lind (I-14, II- 12, III-0) 
38. @fantastycznie_zaczytana (II-3, III-0)
39. @booki_dzieci (II-12, III-3)
40. @gosia_1307 (II-15, III- 7)
41. @czytelnia_anonimowa (III-6)
42. @savethemagicmoments (III-1)
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie