Bałagan Tukotuko.pl

Na stronę Tukotuko.pl trafiłam przypadkowo. Była to wirusowa wizyta – z tych, co to gdzieś na fb się u kogoś zobaczy, zainteresuje i klik, wchodzisz. Jak już weszłam raz, to wracam. Wprawdzie Gałgankowi nie pozwalam za bardzo przy laptopie siedzieć (chociaż już bardzo by chciał), to wiem, że tutaj będziemy zaglądać regularnie.

Co mnie ujęło? Pierwsza bajka Bałagan, którą właściwie na chybił trafił wybrałam. To ona sprawiła, że zaczęłam czytać dalej. Tytuł przyciągnął moją uwagę, ponieważ do pedantek nie należę. Motywacją do utrzymywanie porządku jest partner i teraz Gałganek. W końcu trzeba dawać przykład, skoro się wymaga. A jak przekazać małemu dziecku, że trzeba sprzątać?

Z pomocą przyszło właśnie Tukotuko.pl. Trójka przyjaciół: Dyzio, Krostek i Majtek postanawiają wyjść na podwórko się pobawić. Jednak nagle przypominają sobie, że zostawili w domu bałagan. Jeden z nich opowiada, co się może stać, kiedy zostanie on nieposprzątany. Bajka jest krótka, ale i przekonująca.

Dodatkowym plusem są duże obrazki, wyraźne postaci. Gałganek piszczał z radości, jak mu czytałam, a to dla mnie tuż zaraz po treści, najlepsza ocena. 

Każda bajka to przypinka lub buton na tablicy. Wystarczy kliknąć na wybraną i już przechodzimy do treści. Bardzo fajna zabawa dla dziecka. A wiadomo dobrze łączyć przyjemne z pożytecznym. Zajrzyjcie na tukotuko.pl.


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie