Uszyj jaśka Gdańsk - relacja


Kilka dni temu mogliście na moim blogu przeczytać (TUTAJ) o organizowanej w Gdańsku akcji Uszyj jasia. O wydarzeniu poinformowała mnie Sylwia z bloga Świat w oczach mamy. Znałyśmy się wcześniej z blogosfery i kilku wymienionych wiadomości na fb i gmailu. Pomimo że z szyciem to ja nigdy nic wspólnego nie miałam, stwierdziłam, że cel jest szczytny, a i czegoś może się przy okazji nauczę.


Uszyj jasia odbyło się w sobotę 14 czerwca w IKEA Gdańsk. Chodziło o uszycie poszewek na jaśki dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. 
Przyznam, że trochę się stresowałam, kiedy parkowałam na parkingu podziemnym. W końcu nikogo nie znałam, szyć nie umiem, a i w świecie blogowym jakoś specjalnie aktywna nie jestem. Miejsce, gdzie odbywała się akcja, znalazłam szybko. Była też Sylwia, co trochę mnie ośmieliło (co oznacza, że nie uciekłam). Potem poszło sprawnie, Natalia (Ekoubranka) pokazała mi podstawowe rzeczy związane z obsługą maszyny do szycia, a osoby uczestniczące w akcji miło mnie przyjęły i chętnie pomagały, jak tylko coś zmajstrowałam z nitką. Okazało się, że szycie nie jest takie trudne, łapek sobie nie przyszyłam, chociaż na początku ściegi wyglądały jak robione po pijaku. Z planowanych 450 sztuk w kilka godzin udało się uszyć aż 420! Wyobrażacie sobie taką ilość? materiały fruwały a maszyny było rozgrzane do czerwoności. Atmosfera była świetna, a praca dobrze zorganizowana. Część blogerek zasuwała z szyciem, część składała poszewki, jeszcze inna grupa przygotowywała materiały do szycia. Generalnie wielka współpraca, sporo śmiechu i radości z każdego kolejnego jaśka. Niesamowite było, że przechodzący obok stanowisk klienci potrafili się przyłączyć i uszyć choćby jedną poszewkę. A to zawsze jeden jasiek więcej dla leżących w szpitalu dzieci. 


Tak mnie to wszystko wciągnęło, że spóźniłam się do Gałganka prawie godzinę. Ale mój syn mi wybaczył jak tylko go przytuliłam. W. nie przytuliłam, ale też wybaczył. Super akcja, więcej takich! Zachęcam was do obserwowania strony Uszyj jasia, bo taka akcja może mieć też miejsce w waszej okolicy.A tutaj lista osób, które ujawniły swój udział:

1. Sabina Berlińska
2. Anka Górska
3. Marta Labudda
4. Marta Drzał
5. Anna Samaruk
6. Ewa Deja
7. Ania Borkowska
8. Natalia Bielawska
9. Karolina z mamą i bratem z Elbląga
10. Sylwia Janowicz
11. Sylwia Narkowicz
12. Paulina Popowska
13. Ania Budzich
14. Mikołaj Waluk z mamą (7,5 lat) 
15. Marta Kraszewska
16. Monika Ulatkowska 
17. Maliuta Tatiana
18. Angelika Losik

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie