Do przeczytania 2014 cz.2 - podsumowanie

Dwa dni spóźnienia wobec założonego planu, ale i tak jestem z siebie zadowolona. W ciągu trzech miesięcy przeczytałam 12 książek i wysłuchałam 2 audiobooki. Tak naprawdę to, gdzieś spoza listy, doszło jeszcze kilka pozycji (KLIK), ale to już liczę do innych stosików książkowych.Ostatni czas był dość kryminalny, ale nie tylko. Pora na krótkie podsumowanie:

Biała lwica Hennig Mankell - wydarzenia osadzone jednocześnie w Szwecji i Afryce. Jak zwykle wysoki poziom zarówno fabuły, jak i społecznego spojrzenia na temat rasizmu i terroru.

Psy z Rygi Hennig Mankell - w tej części przygód Kurta Wallandera przenosimy się do Rygi i Łotwy w czasie gdy ZSRR chwieje się w posadach. Świetnie ukazany w tle obraz państwa komunistycznego, które zbliża się do upadku.

Ręka Hennig Mankell - można poczytać TUTAJ.

Kamieniarz Camila Lackberg - druga część sagi kryminalnej. Miałam zaległa do przeczytania i nie odbiegała poziomem od pozostałych. Bardzo dobra. 

Umierający detektyw Leif GW Persson - można przeczytać TUTAJ.

Czarna lista Aleksandra Marinina - lekki, zaskakujący kryminał rosyjski. Muszę przyznać, że bardzo dobrze mi się czytało i wrócę do tej autorki. 

Gracz Przemysław Rudzki - można przeczytać TUTAJ.

Przenajświętsza Rzeczpospolita Jacek Piekara - można przeczytać TUTAJ.

Szewc z Lichtenrade Andrzej Pilipiuk - bardzo ciekawe opowiadania, dość luźno związane ze sobą. Pierwszy zbiór, który praktycznie w całości bardzo mi się podobał.

Chłopiec z latawcem Khaleed Hosseini - można poczytać TUTAJ.

Diariusz najmniejszy Umberto Eco - eseje wielkiego pisarza w krótkim zbiorze. Przyznam szczerze, że zaledwie trzy może cztery mnie zainteresowały. Całość niekoniecznie, ale może wynika to z tego, ze za filozoficznymi rozważaniami nie przepadam.

Rozmowy o Biblii Anna Świderkówna - interesująca pozycja zarówno dla wierzących jak i dla filologów. Znalazłam tutaj wiele ciekawych informacji i powiązań, na które wcześniej nie zwróciłam w ogóle uwagi. Poza tym tło historyczne, jak zwykle pomocne przy interpretacji. 

Służące - Kathryn Stockett - można poczytać TUTAJ

Nostalgia anioła - Alice Sebold - można poczytać TUTAJ

Trzy ostatnie miesiące pod względem czytelniczym były na niezłym poziomie. Najmniej interesująca dla mnie pozycją okazał się Umberto Eco, natomiast wszystkie pozostałe książki wciągnęły mnie i pozwoliły zatopić się w inny świat. 

Dołączyłam do trzech, a właściwie czterech wyzwań czytelniczych, aby zmotywować siebie do częstszego pisania (bo tylko takie pozycje się liczą). 

Jasna strona mocy - czyli sumowanie stron przeczytanych książek niestety została zawieszona na czas nieokreślony. Jednak mam nadzieje, że jej autor znajdzie więcej czasu i znowu ruszy ze swoim projektem.

Czytamy literaturę amerykańską i Czytamy Anne Rice to wyzwania Basi Pelc, do której na blog regularnie zaglądam. W tym pierwszym mam na swoim koncie od kwietnia 5 książek i jedno wyróżnienie recenzji, co bardzo podniosło mnie na duchu i mocno zmotywowało. W drugim nie udało mi się dodać żadnego wpisu w tym okresie, ale jestem pewna, że w najbliższym czasie coś Anne Rice się u mnie na blogu pojawi.

Historia z trupem to wyzwanie dotyczące książek kryminalnych, lecz nie tylko. Właściwie wszystkich tych, w których pojawiają się zbrodnie i morderstwa. W tej chwili mogę się pochwalić 7 dodanymi wpisami. Na blog AgiCM zaglądam regularnie. 

Czytamy fantastykę to wyzwanie, do którego tak naprawdę powinnam dołączyć od dawna, jako że ten gatunek literacki jest mi najbliższy. Wprawdzie w ostatnim czasie został trochę zaniedbany, a i w najbliższych miesiącach też nie mam w planie wielu pozycji w tej tematyce, jednak ogólnie dużo fantastyki czytam. Warto więc i o niej popisać. Tutaj mam skromny dorobek, bo dodałam jeden wpis.

A przede mną kolejne lektury, których nie mogę się już doczekać. A wy czytacie spontanicznie? Czy planujecie kolejne książki?

Wpis bierze udział w Wyzwaniu Bibliotecznym.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie