Tydzień w bajce - Samo się vol.3

Bajki, bajeczki i generalnie książeczki to coś, co Gałganek uwielbia. Co chwilę przynosi jakąś, aby mu poczytać. A najbardziej ostatnio lubi serię Mały chłopiec (o której już pisałam TUTAJ).W tej chwili na półce stoi: Łódka Jurka, Samolot Karola, Dźwig Darka, Autobus Mariusza, Ciężarówka Czarka, Śmieciarka Jarka, Helikopter Piotrka i Taksówka Romka. Wszystkie czytane są kilka razy dziennie. 
Czytanie takiemu maluchowi, to nie tylko dosłowne odczytywanie zdań, ale również zabawa w opowiadanie, co się dzieje na obrazkach, kto i co się na nich znajduję, zabawa "A gdzie jest...? A co to jest?". Igi uwielbia w ten sposób obcować z książkami, a mnie cieszy, jak później potrafi poznane tak przedmioty wskazać i rozpoznać wokół siebie.

Każdego dnia wychodzimy na spacer w poszukiwaniu pojazdów, o których czytamy. Obserwujemy ich pracę (dźwig, koparka, ciężarówka), sprawdzamy trasę (autobus, taksówka). Słyszymy i możemy rozpoznać samoloty konkretnych linii lotniczych. Helikopter też kilka razy zabłądził nad naszym osiedlem. A łódki na szczęście pływają jeszcze po Motławie. 


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie