Sudaz. Twoje oczy mówią wszystko Aleksandra Zimnik - debiutująca autorka

Niedawno miałam okazję porozmawiać z pewną młodą debiutującą autorką, Aleksandrą Zimnik. Napisała ona powieść fantastyczno-przygodową Sudaz. Twoje oczy mówią wszystko.


Co w niej zainteresuje czytelnika? 
Na pewno fabuła, która wciąga i pozwala czytelnikowi przenieść się w magiczny, tajemniczy świat. Sądzę, że bohaterowie - a szczególnie ci niebędący ludźmi z krwi i kości - to postaci wyraziste, intrygujące, nieobliczalne. Nie wplatałam postaci, które są już tradycyjnym spoiwem powieści fantastycznych, takich jak: wampiry, wilkołaki, sukuby itp. Dlatego też czytelnik może zapoznać się z postaciami nowymi, dotychczas nieznanymi, niebędącymi stereotypem. – mówi autorka.

Dostępny jest już pierwszy rozdział, który może tylko narobić smaku na więcej: http://dysharmonijna.blog.pl/2014/09/05/sudaz/. Zachęcam do przeczytania! Zapowiada się interesująco dla każdego fana fantastyki. 

Jest jednak jedno ALE. Każdy początkujący autor zapewne wie, że nawet, jak ma się dobry materiał i napisaną książkę, nie oznacza to, że wydawnictwo ją wyda i pokryje wszystkie koszty. W przypadku zdolnych i debiutujących redaktor może zaproponować częściowe sfinansowanie wydanie. Skąd wziąć resztę pieniędzy?

Tak właśnie było w przypadku Sudazu. Jednak pani Ola postanowiła się nie poddawać i podjąć walkę o realizację swojego marzenia. Dlatego zgłosiła swój projekt do Polakpotrafi.pl, a ten został zaakceptowany. O co w tym chodzi?
Portal działa w oparciu o ideę crowdfundingu czyli finansowania społecznościowego. Każdy może poprzeć projekt, wpłacając choćby złotówkę. Za wsparcie powyżej 5 zł są przewidziane nagrody, które wymyśla sam twórca projektu. Te nagrody są przekazywane po zakończeniu projektu, ale tylko w przypadku odniesienia sukcesu, czyli uzbierania całej potrzebnej kwoty. Jeżeli mi się to nie uda, to każda wpłata jest zwracana na konta wspierających. Uważam to za sprawiedliwe i rozsądne rozwiązanie, ponieważ - gdyby w tym momencie projekt miał się zakończyć - nie stać by mnie było na dopłacenie różnicy pomiędzy uzyskaną kwotą a kosztami współfinansowania dzieła- opowiada.

Bardzo was zachęcam do zostawienia komentarza ze swoimi wrażeniami odnośnie lektury rozdziału Sudazu oraz wsparcia autorki. Ja chciałabym przeczytać w całości jej książkę, a wy?

Historia i projekt Aleksandry Zimnik. Tutaj można również pomóc w wydaniu książki: www.polakpotrafi.pl/projekt/sudazJeśli chcecie bliżej poznać Aleksandrę Zimnik, to zapraszam na rozmowę z autorką: cz.1 i cz.2.Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie