Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2021
Z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić Was do udziału w kolejnej już V edycji wyzwania czytelniczego WyPożyczone. Czas epidemii to trudny okres, ale wierzę, że w świecie książek znajdziecie odskocznię i spokój. Jednocześnie możecie w dalszym ciągu wspierać biblioteki stacjonarne, do których dostęp w 2020 bywał ograniczony i utrudniony. Tak, jak w poprzednich latach w wyzwaniu mogą brać udział również książki pożyczone od znajomych oraz z bibliotek wirtualnych (np. EmpikGo). Zobaczcie, jakie zasady obowiązują w tym roku i jakie mam z partnerami dla WAS niespodzianki!
Długo się zastanawiałam, czy w związku z pandemią COVID-19 organizować nadal naszą zabawę, ale przecież rolą książek jest intelektualna przyjemność, przeżywanie drugiego życia, dawanie radości, wzbogacanie wewnętrzne, a także to często dawka wiedzy. Wszystko w zależności od tego, po jaką lekturę sięgniecie. W tych dziwnych i trudnych psychicznie czasach, książka to również lekarstwo, dlatego Moi Drodzy, wyzwanie WyPożyczone 2021 rozpocznie się 1 stycznia 2021 i potrwa do 31 grudnia 2021.
Mam nadzieję, że będziemy się wspólnie doskonale bawić i czytać książki, a do tego, dzielić się opinią z innymi na temat książek, które przeczytaliście. Mogą to być powieści, reportaże, książki naukowe, lektury, komiksy, książki dla dzieci. Czytajcie to, na co macie ochotę i mówcie, piszcie o przeczytanych książkach, ebookach czy przesłuchanych audiobookach innym.
Koniecznie muszę wspomnieć o partnerach tegorocznej edycji wyzwania czytelniczego. Te wspaniałe instytucje - związane z czytelnictwem - postanowiły wesprzeć naszą zabawę. Po raz kolejny będzie to Biblioteka Miejska w Łebie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskim.
Bardzo miło mi poinformować, że do partnerów tej edycji dołączył EmpikGO - to aplikacja, dzięki której odpłatnie można wypożyczać ebook i audiobooki, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. A patronat nad naszym wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matuły, która ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich.
Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2020 roku.
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice @bibliotekawejherowo
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @empikgo @czytaj.legalnie @mbpwejherowo @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.
🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.
Komentarze
Publikowanie komentarza
Podziel się swoimi przemyśleniami na temat wpisu. Dziękuję za komentarz:)