Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2021

Z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić Was do udziału w kolejnej już V edycji wyzwania czytelniczego WyPożyczone. Czas epidemii to trudny okres, ale wierzę, że w świecie książek znajdziecie odskocznię i spokój. Jednocześnie możecie w dalszym ciągu wspierać biblioteki stacjonarne, do których dostęp w 2020 bywał ograniczony i utrudniony. Tak, jak w poprzednich latach w wyzwaniu mogą brać udział również książki pożyczone od znajomych oraz z bibliotek wirtualnych (np. EmpikGo). Zobaczcie, jakie zasady obowiązują w tym roku i jakie mam z partnerami dla WAS niespodzianki!

Wyzwanie wyPożyczone 2021

Długo się zastanawiałam, czy w związku z pandemią COVID-19 organizować nadal naszą zabawę, ale przecież rolą książek jest intelektualna przyjemność, przeżywanie drugiego życia, dawanie radości, wzbogacanie wewnętrzne, a także to często dawka wiedzy. Wszystko w zależności od tego, po jaką lekturę sięgniecie. W tych dziwnych i trudnych psychicznie czasach, książka to również lekarstwo, dlatego Moi Drodzy, wyzwanie WyPożyczone 2021 rozpocznie się 1 stycznia 2021 i potrwa do 31 grudnia 2021. 

Mam nadzieję, że będziemy się wspólnie doskonale bawić i czytać książki, a do tego, dzielić się opinią z innymi na temat książek, które przeczytaliście. Mogą to być powieści, reportaże, książki naukowe, lektury, komiksy, książki dla dzieci. Czytajcie to, na co macie ochotę i mówcie, piszcie o przeczytanych książkach, ebookach czy przesłuchanych audiobookach innym. 

Koniecznie muszę wspomnieć o partnerach tegorocznej edycji wyzwania czytelniczego. Te wspaniałe instytucje - związane z czytelnictwem - postanowiły wesprzeć naszą zabawę. Po raz kolejny będzie to Biblioteka Miejska w ŁebieWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w CewicachFilia w Maszewie Lęborskim

Bardzo miło mi poinformować, że do partnerów tej edycji dołączył EmpikGO - to aplikacja, dzięki której odpłatnie można wypożyczać ebook i audiobooki, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. A  patronat nad naszym wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matuły, która ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich. 

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2020 roku.


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, ktore są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2021 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, Gminna Biblioteka Publiczna w CewicachFilia w Maszewie Lęborskim, a w tej edycji dołączyli: EmpikGO i Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili.  Można również w wiadomościach prywatnych do mnie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyzwanie trwa cały rok 2021, można do niego dołączyć w dowolnym czasie jego trwania. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2021 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

🐞 W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubi, TikTok) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice @bibliotekawejherowo 
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @empikgo  @czytaj.legalnie @mbpwejherowo @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
--> na YouTubie (użyj grafiki wyzwania)
--> na TikToku (użyj grafiki wyzwania lub w kreatywny sposób wspomnij o organizatorze i partnerach)

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

🐞 Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutaj komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.


Uczestnicy:
1. Martyna Kwiatkowska
2. @nalogowa_czytelniczka
3. Aga Kowalska
Tartt Donna- Szczygieł
Woodruff Jettie- Niedopasowana
Woodruff Jettie- Nienasycona
Meyer Stephenie- Życie i śmierć
Jax Joanna- Śpiew bezimiennych dusz
4. Dorota Gwiazda
5. @fantastycznie_zaczytana
6. @zaczytana84
7. monweg
8. Marta Kraszewska
9. Buba Bajdocja
10. @aniao82
11. @magicznaprzystan (cel:24)
12. @pauliszka_88
13. Maria Sokołowska
14. @lotkabook
15. @karolinapracz
16. @upijsieksiazka
17. @asiaqwert
18. Agnieszka Drygiel @lew_kanapowy
19. Iza Telakowska
20. @sila_ksiazki (cel:30)
21. @w_otchlani_wyobrazni
22. @wspolniedonieba
23.  Natalia Glinka
24. @taka_sobie_moniaa
25. Iza Damse @domatorkapl
26. Aleksandra Żok @aleksandraczyta
27. @zakrecona19
28. @daria.kosik
29. @trilinguamotherhood
30. Gosia Dymarz (matka_wkurzająca)
31. Trelka Trelka
32. @anamatusevic
33. @mamopoczytajsobie
34. @niemasniadaniabezczytania
35. b.o.o.k_stories
36. @kielaska
37. Małgorzata Kielas
38. @book_n_tea
39. @paulaczyta
40. @readingwithkids
41. patki.czytanie
42. @bookowa_pasjonatka
Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie