Pod przechytrzonym lisem Martha Grimes

Jak to w większości kryminałów, tak i tutaj akcja zaczyna się od ciała. Chociaż właściwie nie do końca, bo najpierw jest bar Pod przechytrzonym lisem i rozważania miejscowego malarza na temat zbrodni doskonałej. Dopiero kilka godzin później na schodach niedaleko pubu strażnik nocny znajduje biało-czarną postać kobiety. Kim była zamordowana kobieta? Co robiła w Rackmoor? Dlaczego była przebrana? Do rozwiązania tej zagadki zostaje wysłany Richard Jury ze Scotland Yardu.
WAB

Inteligentny, bystry i zwracający uwagę na szczegóły detektyw z Londynu ma niełatwe zadanie. Okazuje się bowiem, że to małe miasteczko skrywa wiele tajemnic, a mieszkańcy wcale nie są tacy skłonni do ich zdradzania. Trzeba w krótkim czasie zdobyć ich zaufanie. Richardowi pomaga młody arystokrata Melrose Plant – o pięknych zielonych oczach, który przyciąga wzrok kobiet.


Nie zabrakło w Pod przechytrzonym lisem ani mgły, ani jazdy konnej,  ani zamku i arystokracji, co świetnie buduje angielski klimat kryminału. Akcja może nie biegnie zbyt szybko, ale zawiera w sobie nieoczekiwane zwroty akcji, nowe wątki, a przede wszystkim do samego końca trzyma w napięciu.

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Historia z trupem.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie