Angielski dla malucha - Fiszki

Dziecko chłonie wiedzę jak gąbka. Bardzo szybko się uczy, głównie przez zabawę. Z tego powodu już w przedszkolu rozpoczynają się zajęcia z języka angielskiego, który dzisiaj jest niemal niezbędny do funkcjonowania w Europie. Jak w nauce wesprzeć malucha w domu? Pomogą fiszki Wydawnictwa Cztery Głowy.O tej formie nauki angielskiego wcześniej jedynie słyszałam. W rodzinnym domu wprawdzie pojawiły się fiszki - brat z nich nadal korzysta, ale już wtedy nie mieszkałam z rodzicami, a odległość swoje robiła i mogłam tylko od czasu do czasu coś na ten temat się dowiedzieć.

Okazało się jednak, że w przypadku rozwoju dziecka to świetna forma (na sobie dopiero będę testować) nauki angielskiego. Na przykład zestaw z naklejkami i kolorowanką. Igor doskonale się bawił chodząc po domu i szukając odpowiednich miejsc, na które miał nakleić małe obrazki z angielską nazwą przedmiotu. Teraz, kiedy widzi miejsce z naklejką, pyta (jeśli nie pamięta), jak po angielsku brzmi to słowo.Karty z obrazkami i nazwami przedmiotów, owoców, zawodów itp. to kolejna forma nauki. Możemy się nimi bawić, zgadywać - a wszystko na zasadzie zabawy. Jeden zestaw mamy dla maluchów - tutaj rysunki są duże, kolorowe, przeznaczone dla młodszego odbiorcy, który nie zwraca uwagi na drobne szczegóły, ale na ogólny kształt. Można spokojnie go używać od momentu, kiedy dziecko skończy dwa lata (czyli w tym okresie, gdy zaczyna już posługiwać się słownictwem bardziej dorosłym).


Drugi zestaw przeznaczony jest dla trochę starszych dzieci (ok. 4-5 lat). Obrazki mają sporo szczegółów, a do zabawy wprowadzone są trudniejsze słowa. Jedna strona karty to angielski wyraz, druga polski - przeznaczony do samodzielnego czytania.


Warto poświęcać dziecku czas i już od najmłodszych lat uczyć języków. Wiedza najlepiej zapada w pamięci, kiedy przyswajamy ją w formie zabawy. Fiszki doskonale się do tego nadają. Poza tym pobudzają kreatywność, uczą samodzielności i poszerzają słownictwo - często nie tylko angielskie. 

Graficzne wykonanie jest dostosowane do wieku małego odbiorcy, a dodatkowo korzystając ze strony internetowej i używając kodów, które znajdują się w pudełku, można zagrać w grę po angielsku,posłuchać nagrań mp3, zapoznać się ze scenariuszami gier czy ściągnąć program do nauki online. Mały i poręczny format fiszek sprawia, że możemy wrzucić je do torby/torebki i bawić się z dzieckiem w naukę angielskiego wszędzie.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie