Książki dla dzieci na Wielkanoc

W moich stronach w okresie Wielkiej Nocy przychodzi Zając i podrzuca dzieciom jakieś drobiazgi. A może zamiast kolejnego cukierka, czekoladowego zajączka czy jajka z niespodzianką, warto dziecku sprawić książkę? Poniżej kilka propozycji ode mnie na świąteczny prezent.
0-1

Księga dźwięków Soledad Bravi - niezmiennie będę polecać, bo ta książka jest hitem i zachwyca wiele malutkich czytelników. Duże, wyraźne obrazki to jej ogromny atut. A zabawa z dźwiękami to przyjemność nie tylko dla dzieci. Wydawnictwo Dwie Siostry.

Książeczka kontrastowa Black Plum - badania naukowe pokazują, że niemowlaki widzą przede wszystkim mocne, kontrastowe kolory. Ta szeleszczącą książeczka jest czarno-biało-zielona, dzięki czemu maluszek może ćwiczyć i rozwijać swój zmysł wzroku. 

Jeden dzień Aleksandra i Daniel Mizielińscy - To doskonała lektura dla dziecka, które poznaje świat i uczy się mówić. Niewielki format (19cmX19cm), kartonowe kartki i duża grafika idealnie sprawdzają się w małych rączkach. Obrazki ułożone są tematycznie i składają się na jeden dzień malucha, dzięki temu łatwiej jest mu zapamiętać wyrazy. Wydawnictwo Dwie Siostry

Oczami maluszka. Harmonijka Agata Droga-Bazan - to kolejna propozycja już dla najmłodszych. Czarno-białe, duże, proste obrazki pozwalają niemowlakowi skupić wzrok i ćwiczyć ten zmysł. Książeczka po rozłożeniu przypomina harmonijkę i można ją bez problemów wpleść między szczebelki łóżeczka. Wydawnictwo Sierra Madre.

Kochane zoo Rod Campbell - to kolorowa, mała książeczka kartonowa. Narratorem jest dziecko, które wysyła list do zoo. Kłopoty zaczynają się, kiedy przychodzi paczka. Mały czytelnik, może sam przesyłkę rozpakować, aby sprawdzić, kto się w niej ukrywa. Wydawnictwo EneDueRabe.

1-5 lat

To ja! Duży i odważny!Pozwoli ona wesprzeć kształtowanie młodego człowieka, budowanie jego poczucia własnej wartości i pewności siebie. Podsunie pomysły na rozwiązywanie problemów dnia codziennego oraz pokaże, że warto walczyć o swoje zdanie, kreatywnie podchodzić do kłopotów i jednocześnie szanować drugiego człowieka. Wydawnictwo Prószyńki i S-ka.

Pomelo. Przeciwieństwa Ramona Bădescu, Benjamin ChaudKsiążka w sposób pomysłowy porusza tematykę przeciwieństw. Dziecko zapoznaje się nie tylko z oczywistymi zestawieniami, ale również z takimi, z którymi często dorosły ma problem, jak wytłumaczyć maluchowi. Wydawnictwo Zakamarki.

Ernest Catherine Rayner Ernest to wielki łoś, który próbuje wejść do książki. Chciałby się w niej zmieścić i przez kilka strona próbuje na różne sposoby. Książeczka pokazuje małemu czytelnikowi, że warto być cierpliwym i podejmować próby osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. Nawet jeśli są one nieudane. Wydawnictwo EneDueRabe

Mam oko na liczby Aleksander i Daniel Mizielińscy - to graficzna gratka dla fanów tej dwójki twórców. Z tą książeczką dużo łatwiej i szybkiej maluch nauczy się liczyć. Wydawnictwo Dwie Siostry.

O chłopcu, który wpadł do książki Peter Carnavas - to niezwykle poruszająca i mądra książka o sensie życia w prosty, ale piękny, sposób przekazana małemu czytelnikowi. Jest oszczędna w słowach, jednak działa na wyobraźnie niezwykłą grafiką. Wydawnictwo Adamada.

5+

Animalium Jenny Broom, Katie Scott - to wersja papierowa muzeum dla zwierząt. Niesamowite stylizowane na ryciny zdjęcia dodają jej muzealnego charakteru. Dla miłośników zwierząt jest to literatura obowiązkowa. Wydawnictwo Dwie Siostry.

Szalona historia komputerów Marcin Kozioł - to coś specjalnego dla dzieci, które interesują się komputerami. To nie tylko historia, przedstawiona w zabawny sposób, ale również interaktywne zadania do wykonywania na specjalnej stronie. Wydawnictwo Prószyński i s-ka.

Jak zbudować samochód? Martin Sodomkao książka przeznaczona dla tych, którzy interesują się samochodami. Dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy chcieliby się doszkolić, czytając ze swoimi pociechami, z tajników konstrukcji auta. Całość opatrzona jest pięknymi ilustracjami z drobiazgowo opisanymi elementami, co bardzo ułatwia nadążanie za pracą bohaterów. Wydawnictwo Prószyński s-ka.

10+

Czekopłaszczada Beata Filippto trochę powieść szpiegowska dla dzieci osadzona w świecie fantastycznym. Trochę absurdalnym i zniekształconym, ale zabawnym. Nie może zabraknąć tutaj czekolady oraz płaszcza. Wydawnictwo Novae Res.

Czasodzieje. Klucz czasu. Natalia Sherba - to powieść fantastyczna skierowana do młodego czytelnika. Jest tutaj magia, przyjaźń i motyw zegara. Opisuje trudności, jakie ma nastolatek, który jeszcze pełen dziecięcej niewinności styka się z wyrachowaniem starszych. Wydawnictwo EneDueRabe.

Do szczegółowej recenzji każdej z wyżej wymienionych książek prowadzi link. Wystarczy kliknąć w tytuł tej, o której chcemy poczytać więcej.


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie