Najpopularniejsze wpisy na Rudym spojrzeniem 2019 roku

Jest Luty, ale ja dopiero teraz przygotowuję powoli pewne podsumowania 2019 roku korygując jednocześnie swoje plany blogowe na rok 2020. Poniżej w szybkim skrócie chcę Was zabrać przez  najlepsze zdjęcia na Instagramie i wreszcie najchętniej czytane wpisy na blogu. Zapraszam zatem na szybki przegląd.Najczęściej czytane na blogu w 2019Jesienne, długie wieczory sprzyjają sięganiu po książki z tak zwanym dreszczykiem. Szybko zapadająca ciemność za oknem, zbliżające się Zaduszki czy amerykańskie Haloween jedynie podbijają mroczną atmosferę pełną pojawiających się na granicy pola widzenia nie do końca zidentyfikowanych cieni. Tutaj znajdziecie 7 propozycji idealnych na taką pogodę.

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.
Możecie mówić, co chcecie, ale Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy z czystym sumieniem i rozmachem mogę obdarowywać swoich najbliższych. Zarażam ich czytaniem, ale... warto pamiętam, żeby książki dobierać indywidualnie do każdej osoby. Mam dla was zestawienie przygotowane dla osób, o różnych zainteresowaniach. Sprawdźcie sami.

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.Już sama nie mogę się doczekać Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. To kolejna okazja, aby najmłodszych obdarować książeczką zamiast słodyczy. Ze względu na mały budżet po raz kolejny wybrałam dla was lektury do 25 zł, które podzieliłam na kategorie wiekowe. 

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.
Wszystko jasne: Wy chcecie wyzwania, partnerzy potwierdzili, a dla mnie to ogromna przyjemność wraz z Wami promować czytelnictwo. W 2018 roku w wyzwaniu czytelniczym WyPożyczone przeczytaliście i opowiedzieliście innym o ponad 400 książkach, co daje przynajmniej 1 książkę dziennie. Brawo! W 2019 ponowanie zapraszam was do wyzwania i zdobywania nagród. A przede wszystkim do uświadamiania innym, że można czytać nie kupując książek i trzeba tylko chcieć.

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.Każdego dnia zastanawiam się, jak dziękować swojej mamie, za to, że jestem tutaj. Taka, jaka jestem, ukształtowana głównie przez rodziców i wydarzenia, które sama przeżyłam. W Dzień Matki to pytanie powraca z większą siłą i moja odpowiedź jest jedna. Ofiarować w prezencie dobrą książkę. A jaką? Sprawdźcie moje propozycje upominku na dzień mamy.

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.Dzisiaj nietypowo, ale nie mogłam się powstrzymać, aby nie napisać kilku słów o tej bajce. Już dla dwu i pół letniego dziecka (a także starszego) to doskonały, rozwijający film animowany. Czym zachwycił Gałganka i właściwie całą naszą rodzinę?

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.Po kilku przeczytanych książkach Magdaleny Knedler byłam niemal pewna, że doskonale wiem, czego mogę się spodziewać po najnowszej książce. Po dość lekkiej Dziewczynie z daleka, nieco trudniejszej Historii Adeli,  poruszającej Tylko oddech i genialnej Twarzy Grety di Biase, w moje ręce wpadła dylogia Ocean odrzuconych. I co? Całkowite zaskoczenie.

Kliknij w tytuł lub WIĘCEJ, aby przeczytać cały wpis.
Podsumowanie najlepszych zdjeć na Instagramie w 2019 roku zaskoczyło mnie dwiema rzeczami. Po pierwsze lubicie zdjęcia ze mną (ja je lubie trochę mniej). No dobrze, trochę przesadzam, bo to pierwsze akurat lubię. Jest zrobione jeszcze w 2018, kiedy miałam krótsze włosy i z tej sesji zdjęciowej mogliście podejrzeć kilka ujęć w 2018 roku. Morze, zachód słońca, piękne światło i ta sukienka, w której się zakochałam.  Co zresztą widać na kolejnym zdjęciu - tym razem nad jeziorem. Tutaj łapałam równowagę i testowałam statyw z możliwościa zdalnego robienia zdjęć. Finalnie, nie wpadłam do wody! 

Druga rzecz to moje wyjście w plener. W 2019 roku robiłam zdecydowanie więcej zdjęć poza domem i pomieszczeniem i to też wam się spodobało. Na 9 zdjęć tylko 3 są zrobione u mnie na łóżku. W tym roku również planuję korzystać z przestrzeni i bawić się na zewnątrz korzystając z naturalnego światła i dłuższego dnia. 

Tymczasem na blogu z siedmiu najchętniej odwiedzanych wpisów w 2019 dwa są opublikowane we wcześniejszych latach. 18 książek dla dorosłych pod choinkę napisałam dla Was w 2018 roku - przyznaję zestawienia tego typu zajmują mi najwięcej czasu. Zwykle zaczynam od przygotowania listy książek, które muszą się znaleźć w takiej publikacji. Następnie zależy mi na krótkim przybliżeniu ich, a najwięcej czasu zajmuje formatowanie samego wpisu, wstawianie zdjęć itd.  Wpis o Oktonautach czyli genialnej bajce, która niestety nie zyskała takiej popularności w Polsce jak np Psi Patrol (a jest zdecydowanie mądrzejsza i równie zabawna) napisałam w 2016 roku, a jednak nadal chętnie jest odwiedzany, co mnie bardzo cieszy. 

Wśród najpopularniejszych wpisów znalazła się też jedna recenzja powieści w dwóch tomach Magdaleny Knedler Ocean odrzuconych. Świetne książki, słusznej grubości. A dodatkowo pod patronatem Rudym spojrzeniem. 

Trudno nie wspomnieć o Wyzwaniu WyPożyczone - ach, uczestnicy szaleli z czytaniem w 2019 roku, ale liczę, że wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2020 pobije kolejne rekordy. 

Mam nadzieję, że podobał Wam się taki skrót roku 2019 - napiszcie o swoich ulubionych zdjęciach na moim Instagramowym profilu lub wpisie na blogu. Jestem bardzo ciekawa...

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie