Book of You – Jamie Oliver

Nie spotkałam osoby jeszcze, która nie chciałaby zmienić czegoś w swoim życiu. Tylko przeważnie te zmiany nas przerażają. Wydaje się, że będzie to kosztować bardzo dużo wysiłku. Nawet jeśli chcemy wprowadzić sporo zmian, to najważniejsze, aby robić to z głową. I tutaj przychodzi Book of You.

ja zmienić swoje życie? jamie oliver book of you książka motywacyjna


Książka Book of You powstała jako kwintesencja tego, co oferuje aplikacja You. To tam społeczność wzajemnie wspiera swoją walkę o wprowadzenie trwałych zmian w nawykach żywieniowych czy ruchowym.

Tutaj mamy 365 tzw. mikroakcji, czyli krótkich, łatwych zadań przewidzianych na każdy dzień. Wszystkie one poruszają się w obrębie czterech tematów.

Jedzenie to bardzo ważna dziedzina życia każdego dnia. Wiele osób ciągle stosuje jakieś diety, próbuje coś zmienić w sposobie pożywiania się. Mikroakcje związanie z odżywianiem mają na celu stopniowo zmieniać nasze nawyki, np. zjedz warzywo w przerwie między posiłkami.

Umysł kieruje człowiekiem i determinuje jego działania. Jak nad nim pracować, aby był efektywniejszy? Mikroakcje z tym związane to ćwiczenie uważności, produktywności i dobrej organizacji.

Ruch – to jedno z największych wyzwań dla większości ludzi. Na szczęście propozycje ćwiczeń zawarte w Book Of You to nie wymagające wysiłku zadania, które bardzo łatwo można włączyć w cykl dnia.

Miłość – moja pierwsza myśl to bliscy, mąż, partner. A jednak tym razem chodzi o relacje wewnętrzne, tak niezwykle istotne do odpowiedniej równowagi w życiu. Przykładem mikroakcji może być zadanie: Bądź wdzięczny. Proste, no nie?

Można wykonywać zadania tak, jak są one ułożone w książce, można powracać do konkretnych mikroakcji z danej dziedziny. Wszystko zależy od użytkownika, który ma również możliwość wprowadzania swoich notatek (tak, można tutaj pisać, są do tego specjalnie przeznaczone miejsca). Celem bowiem jest trwała zmiana drobnych nawyków, mająca na celu poprawę samopoczucia, zdrowia i rozbudzenie motywacji do dalszego działania.

Moim zdaniem idealna książka dla tych, którzy potrzebują wsparcia i mobilizacji przy wprowadzaniu zmian w swoim życiu. Kolorowa, niewielkich rozmiarów - zmieści się do torebki i do plecaka. Powodzenia!

Jeśli chcielibyście Book of You na własność, to obserwujcie mój Instagram - już wkrótce będzie można ją zdobyć. 


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie