4 zimowe książki dla dzieci

Pierwszy śnieg w niemal całej Polsce mamy już za sobą. Zima jeszcze nie nadeszła – przynajmniej ta kalendarzowa, ale atmosfera już coraz bardziej robi się świąteczna. Zatem moja propozycja czterech zimowych książek dla dzieci poniżej.

książki dla dzieci zimowe książki zima na ulicy czereśniowej sanie świętego mikołaja dwie siostry eneduerabeSanie świętego Mikołaja Nathalie Bélineau – Wydawnictwo Olesiejuk, ulubiona seria Mały chłopiec. Historia o Świętym Mikołaju oraz jego saniach. Mały czytelnik spotka tutaj znanych z innych książeczek bohaterów, którzy próbują przyłapać Gwiazdora na podkładaniu prezentów pod choinką.  Niewielkich rozmiarów, posiada kartonowe śliskie strony, z których bardzo łatwo usunąć zabrudzenia. Już dla maluchów od szóstego miesiąca życia.

Zima na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner – Wydawnictwo Dwie Siostry. Część cyklu Na ulicy Czereśniowej. Duży format A4, kartonowe kartki. Czytelnik poznaje mieszkańców słynnej ulicy i wraz z nimi reaguje na zmieniającą się pogodę. Poznaje rytuały, które w tym czasie obowiązują, zauważa elementy zwiastujące nadejście zimy. Książka uczy spostrzegawczości i kreatywności (można dopowiadać historie bohaterów). Zapewnia wspólną zabawę rodzica i dziecka. Dla dzieci od 1,5 roku.

Kamyki Astona Lotta Geffenblad – Wydawnictwo EneDueRabe. To historia pieska Astona, który postanawia podczas zimy zaopiekować się napotkanymi, zmarzniętymi i samotnymi kamykami. Uczy wrażliwości, pokazuje skąd się bierze u dzieci potrzeba zbierania różnych przedmiotów. Wywołuje uśmiech i wzrusza. Dla dzieci od 2 lat.

Radosne święta – Wydawnictwo Olesiejuk. To kartonowa książeczka w kształcie domu ukazująca przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiona w sposób obrazkowy i prosty w sam raz, aby wprowadzić malucha w tematykę świąteczną. Dodatkową atrakcją są powycinane okienka, które umożliwiają poszukiwanie różnych przedmiotów. Dla dzieci od pierwszego roku życia.

Nadchodzące popołudnia będą coraz ciemniejsze i jest to doskonała okazja do czytania wspólnie z dziećmi, nie tylko poleconych przeze mnie książek. 

Czy wasze dzieci mają swoje zimowe lektury?

Przyjemnego czytania!

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie