Oktonauci 4 sezon - bajka dla dzieci i dorosłych

Niemal rok temu pisałam o naszym rodzinnym odkryciu: Oktonautach. Ta niezwykła bajka animowana dla dzieci podbiła nasze serca nie tylko piękną grafiką, ale i bardzo mądrym przekazem. Nie znacie jej jeszcze? To zapraszam, poniżej znajdziecie więcej informacji. 

oktonauci oktostatek bajka o nietypowych zwierzętach

Bohaterami bajki jest grupa zwierząt, zwanych oktonautami: niedźwiedź polarny Kapitan Barnie, dważny kot Kocurro, pingwin Pinio (lekarz), Xenia (specjalistka od sprzętu i gadżetów), Kolumbik (naukowiec), piesek Dusia z nieodłącznym aparatem, założyciel Oktonautów kałamarnica Profesor Atrament oraz Tuptuś Natek. Okazjonalnie pojawiają się również ich przyjaciele lub rodzina. 

Każda postać ma swój indywidualny charakter - oddający cechy zwierzęcia, które reprezentuje, np Kapitan Barnie jest silny i rozważny, a Kocurro często robi wszystko po swojemu. Cała drużyna wzbudza ogromną sympatię. Myślę, że każde dziecko wybierze swoją ulubioną postać bez problemu, ponieważ każda jest inna. To, co je łączy to chęć niesienia pomocy innym zwierzętom.

Akcja

Akcja pierwszych serii ma miejsce pod wodą: w morzach i oceanach. Bohaterowie podróżują Oktostatkiem, który zabiera ich tam, gdzie chcą dotrzeć. Natomiast do mniejszych wypraw używają oktopływaków. Jednak ostatnia dostępna w Polsce seria - czwarta - przenosi akcję również na lądy. Wszystko dzięki odpowiednim oktopojazdom. 

Nauka 

Każdy odcinek czwartej serii poświęcony jest jednemu stworzeniu: wodnemu lub lądowemu, np. występuję straszyk, pielęgnica czy raki. Bohaterowie pomagają, a przy okazji poznają jego zwyczaje i charakterystyczne cechy. Są one na tyle niestandardowe, że i dla dorosłego odbiorcy stanowią nie lada gratkę naukową. 

Gadżety

Przez ostatni rok sporo się również zmieniło w kwestii dostępności gadżetów związanych z Oktonautami, chociaż nadal jest ich mało na polskim rynku. Są dostępne figurki wraz z oktopływakami. w dalszym ciągu nie znal pościeli, koszulek itp. Także jest to niewątpliwie pole do popisu producentów, bo myślę, że zakup licencji szybko się zwróci, biorąc pod uwagę zainteresowanie dzieci. W dalszym ciągu nie ma też książeczek, nad czym ubolewam najbardziej. 

Znacie Oktonautów? Wasze dzieci oglądają? 


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie