Kim jest Bob Dylan? - Jim O'Connor

W 2016 roku Bob Dylan otrzymał literacką nagrodę Nobla za swoje teksty. Znamy z radia jego przeboje (nieśmiertelne Blowing in the wind), ale czy wiemy, jakim był człowiekiem? A jak przedstawić jego postać starszym dzieciom? Z pomocą przychodzi książka Kim jest Bob Dylan? Jima O'Connorego. 

To pasjonująca historia o niezwykłym człowieku, która rozpoczyna się opowieścią, jak pięcioletni chłopiec chciał zaśpiewać piosenkę dla swojej babci. 

Następnie poprzez naukę gry na pianinie, gitarze, harmonijce Bob Zimmerman poszukiwał swojego stylu. Jego wieloletnia wędrówka była pełna skoków nastrojów, różnych inspiracji, wzlotów i upadków. Jednak na pewno była konsekwentna. Ten człowiek wiedział, czego chce i do tego dążył.

Czy jednak sława przyniosła mu szczęście? Czy spotkał miłość swojego życia? Z książki rysuje się obraz indywidualisty trudnego we współżyciu. Artysty, który był skupiony na sobie. Utalentowany, uparty. Potrafił wykorzystać okazje do rozwoju. Kompozytor, piosenkarz, autor scenariusza, ojciec, mąż, mężczyzna, wierzący Żyd - tak wiele w sobie potrafi zmieścić. Kim jest Bob Dylan?

Lektura przynosi ze sobą również wiele ciekawostek dotyczących okresu życia noblisty, jak również informacji kulturalno-historycznych. Wszystko jednak przekazane jest w sposób przystępny i skrótowy - idealny dla dzieci i młodzieży. 


Dużą zaletą książki są wstawki np. z Pierwszymi legendami rocka lub Pseudonimami artysty. Całość uatrakcyjniają czarno-białe ilustracje Johna O'Briena. Samodzielne czytanie przez dziecko ułatwia duża czcionka.

Dla kogo jest Kim jest Bob Dylan? Moim zdaniem można ją czytać już siedmioletnim dzieciom, które coraz lepiej orientują się w świecie muzycznym i są zainteresowane zdobywaniem wiedzy na temat swoich ulubionych wokalistów. Książka została wydana w serii Wielcy i sławni, w której można znaleźć wiele postaci takich jak: Albert Einstein, Karol Darwin, Thomas Alva Edison czy bracia Wright. Być może jeszcze jakaś pozycja zainteresuje was lub wasze dzieci.Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Czytamy nowości.Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie