Twoi wrogowie mają sprzymierzeńców w policji (Dyskwalifikacja – Tadeusz Paleczny)

Od czasu Bezcennego Zygmunta Miłoszewskiego oraz Niewiernego Vincenta V. Sewerskiego nie sięgałam po sensację, bo obawiałam się, że nie trafię na taką, która mnie wciągnie w swój świat szybkich samochodów i gangsterów. Kiedy w moje ręce trafiła Dyskwalifikacja Tadeusza Palecznego, miałam wątpliwości. Czy się rozwiały podczas lektury?

sensacja polska polska owiesc sensacyjna dyskwalifikacja tadeus zpalecznyBohater

Piotr Miłta to biznesman, którego majątek wyceniany jest na wiele milionów. Jest bezwzględny, konsekwentnie dąży do celu i nie wierzy w Boga. Jego powiązania z mafią i światem przestępczym wszystkim są znane, lecz nigdy nie udowodnione. I tak by pozostało, gdyby nie dzień, kiedy bohater w swoim domu zastaje morderców z Otwocka. Kto ich nasłał? Kto zdradził? Kto ma ochotę przejąć jego majątek?

Potężny „Jaro” obyty w świecie gangów, gdzie każdy walczy o swoje, wydaje się być przygotowany na niemal wszystko. Jego chłodna kalkulacja, działanie nie zawsze zgodne z prawem pozwoliły dotrzeć mu na sam szczyt. Jednak zdrada boli. Bohater jest pomysłowy, przebiegły i potrafi planować. Jego egocentryzm i niepowtarzalność objawia się w tak prozaicznej kwestii, jak kolor samochodu. Żółte bmw jest jedyne w swoim rodzaju i przygotowane w fabryce na zamówienie. Kiedy po lekturze Dyskwalifikacji trafiłam na pewnym parkingu na takie właśnie auto, stwierdziłam, że to jest znak, a w każdej fikcji jest coś z rzeczywistości.

Dynamiczna akcja

Narrator jest w trzeciej osobie, więc wydarzenia poznajemy w formie relacji. Czasami mamy dostęp do określonych myśli bohaterów, co sprawia, że akcja staje się bardziej dynamiczna i interesująca. Co tu znajdziecie? Porwanie, handel narkotykami, morderstwa, prostytutki, pościgi, szpiegowanie, wybuchy, intrygę zakrojoną na większą skalę, walkę o władzę i wpływy. Dzieje się szybko i dużo.

W skrócie

Bohater, który nie cofnie się przed niczym, aby obronić to, co jego. Mafia z Otwocka, gangi w Krakowie i przechwycony ogromny transport amfetaminy. Biznes legalny i nielegalny, siatka powiązań i zależności oraz akcja, która nie stoi w miejscu – to elementy, które jak przystało na powieść sensacyjną zapewniają przyjemną i wciągającą lekturę.


Dyskwalifikację Tadeusza Palecznego objęłam patronatem, także tym bardziej zachęcam do zapoznania się z lekturą. Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie