18 książek na Dzień Ojca

Tak, to znowu ja z wpisem, w którym chcę wam podpowiedzieć, jakie książki można kupić tacie w prezencie z okazji Dnia Ojca. Mam nadzieję, że tak jak przy poprzednich wpisach, zainspiruję was i ułatwię wybór.Z wątkiem kryminalnym i/lub sensacyjnym

Aorta Bartosz Szczygielski - to szorstki kryminał, w którym śmierć kobiety otwiera przysłowiową puszkę Pandory. A im głębiej Gabriel będzie sięgał, tym mniej przyjemne informacje znajdzie. Świetny debiut Bartosza Szczygielskiego.
Czarny manuskrypt Krzysztof Bochus - intrygująca historia osadzona w latach trzydziestych na niemieckim Pomorzu (Kwidzyn) z niebanalną fabuła i bohaterem, który postępuje według czasami niekonwencjonalnych metod.
Rany kamieni Simonn Beckett - jeśli ktoś zna cykl z Davidem Hunterem, to ta książka nie ma z nią nic wspólnego, oprócz tego, że jest dobra. Mroczna historia rodziny, która żyje na uboczu.
Hakan Nesser cykl o inspektorze Barbarottim to seria, która nie tylko wciąga kryminalnym wątkiem, ale porusza uniwersalne społeczne problemy na przykładzie Szwecji. Jeden z najlepszych szwedzkich autorów kryminałów.
Kluczowy świadek Jorn Lier Horst - to moje pierwsze zetknięcie z norweskim kryminałem i chociaż akcja nie pędzi, to jednak historia oparta na faktach wciąga, a William Wisting wzbudza sympatię.
Dyskwalifikacja Tadeusz Paleczny - szybkie auta, mafia, morderstwa, porwania i wielomilionowe biznesy. Czego chcieć więcej?
Bezcenny Zygmunt Miłoszewski - w moim odczuciu to bardzo dobra sensacja w wydaniu polskim. Póki co moja ulubiona pozycja pana Miłoszewskiego. Dużo akcji (w bondowskim wydaniu) w pięknych okolicznościach przyrody.

Z historią i/lub polityką w tle

Władimir Putin. Wywiad, którego nie było Arleta Bojke - kulisy pracy dziennikarskiej oraz sytuacji na Ukrainie. O wpływie Rosji na zwykłych ludzi, w oczach polskiej reporterki.
Jarek Patriota. Bóg, honor i włoszczyzna Artur Pruzinski - zabawna historia pewnego Jarka, który po spotkaniu z Bogiem przeżywa metamorfozę. Ironia, absurd i czarny humor z politycznymi odnośnikami.
Wotum nieufności Remigiusz Mróz - Intryga, manipulacje, kłótnie między ugrupowaniami, nieczyste zagrania, obłuda,  korupcja, ogromne pieniądze, a nawet zbrodnia – taki świat polityki rysuje Remigiusz Mróz
Rozgrywka Bartek Marcinkowski - autor wykorzystał prawdziwe wydarzenia historyczne okresu Polski komunistycznej do zbudowania interesującej i wciągającej fabuły. Czy faktycznie tak mogło być?

Reportaże

Czarnobylska modlitwa Swietłana Aleksijewicz - przez dwadzieścia lat rozmawiała z mieszkańcami skażonej ziemi czarnobylskiej, wysiedleńcami z tych terenów, lekarzami, pielęgniarkami, naukowcami. Każdym, kto był w jakiś sposób powiązany z wybuchem reaktora. Wszystkie te wypowiedzi spisała w formie monologu i wydała. W ten sposób powstała bardzo intymny, osobisty przekaz mówiący o tym, co działo się w 1986 roku i w latach późniejszych.
Eli, eli Wojciech Tochman - to oryginalny reportaż z podróży na Filipiny oraz obraz nędzy z dzielnicy Onyx. Mocna, poruszająca lektura, na pewno dzięki fotografiom.

Sportowe

Andrzej Pluta z dystansu - książka dla fanów polskiej koszykówki. Andrzej Pluta to już niemal legenda, strzelec trójek, silny charakter i inteligentny gracz. W wywiadzie opowiada o sobie, o tym, jak pracował na swój sukces.
Lebron James. Król jest tylko jeden? Marcin Harasymowicz - biografia autoryzowana przez samego LBJ. To opowieść o młodym chłopaku, na którego barkach spoczęła ogromna odpowiedzialność i presja.
Futbol jest okrutny Michał Okoński - Ta książka to lektura rewelacyjna nie tylko dla takiego kibica, który odkrywa w autorze bratnią duszę, odczuwającą emocje sportowe tak samo lub bardzo podobnie, ale również dla partnera i osób z otoczenia kibica.

Gracz Przemysław Rudzki - kryminał osadzony w świecie polskiego futbolu. Ile w nim sytuacji inspirowanych faktami? Tego nie wiemy, ale pewnie znajdzie się ich trochę. Tym bardziej, że autor jest dziennikarzem, który obraca się w tym środowisku.

My w tym roku zdecydowaliśmy się również na książkę. Jednak w nietypowej formie, bo wybraliśmy fotoksiążkę. W imieniu moich dzieci wybrałam zdjęcia, ułożyliśmy wszystko w jedno i wyszła fantastyczna książka. Próbowaliście kiedyś przygotować taki prezent na dzień ojca?

Jeśli zainteresowała Cię któraś pozycja, to kliknij w tytuł, a trafisz do obszerniejszej recenzji.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie