Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone 2021 II kwartał

Pierwszy kwartał wyzwania czytelniczego WyPożyczone za nami. To był emocjonujący kwartał, ponieważ trwająca i szalejąca pandemia COVID-19 często utrudniała funkcjonowanie stacjonarnych bibliotek. Na szczęście istnieją również wirtualne biblioteki (jak np EmpikGo) oraz książki pożyczone od znajomch czy rodziny. Ajak poradzili sobie uczestnicy wyzwania? Sprawdźmy.

Wyzwanie wyPożyczone 2021

W edycji V wyzwania czytelniczego WyPożyczone w ciągu pierwszego kwartału zgłosiło swój udział 41 osób, z czego 38 aktywnie dzieliło się opiniami na temat przeczytanych w ramach wyzwania książek. Brawo! Razem opowiedzieliście w Internecie o 498 przeczytanych książkach

Po raz kolejny Martyna Kwiatkowska opublikowała najwięcje opinii, bo aż 88! Do niej wędruje kod na 30 dni dostępu do zasobów EmpikGO oraz paczka z nagrodami. Na ogromne uznanie zaslużyła również @paula_czyta z iloscią 66 opinii. Brawo dziewczyny, jesteście niesamowite.

Wszystkim aktywnym osobom (bez względu na ilość przeczytanych książek) serdecznie gratuluję. W naszym wyzwaniu czytelniczym nie chodzi bowiem o ilość, a o regularność i dla tych, którzy będą aktywni w każdym kwartale przygotowałam drobne upominki. Po zakończeniu Wyzwania czytelniczego WyPożyczone 2020 małe paczuszki powędrowały do 10 osób, które aktywnie dzieliły się opiniami w każdym kwartale. 

Przeczytajcie uważnie zasady oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z Wyzwaniem. Co roku dochodzą kolejne informacje, modyfikowane są delikatnie zasady, więc proszę o zapoznanie się również te osoby, które brały udział w 2020 roku.

Patronat nad wyzwaniem objęło Czytaj Legalnie Dominiki Matułyktóra ma na celu wspieranie legalnego czytania oraz uświadamia, jak czytać z poszanowaniem praw autorskich.


Kto może wziąć udział?

Odpowiedź jest krótka: Każdy! Ten, kto wypożycza (z  dowolnych bibliotek stacjonarnych - nie muszą to być te, ktore są partnerami Wyzwania oraz bibliotek wirtualnych) książki/ebooki/audiobooki (dla dorosłych i dla dzieci) lub/i pożycza je od innych i ma ochotę podzielić się wrażeniami po lekturze.

Czy trzeba prowadzić blog?

Nie, nie trzeba. Swoimi opiniami (nawet kilka zdań) na temat książek można podzielić się na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze (trzeba pamiętać tylko o ustawieniu widoku publicznego i użyciu hasztagu #wyzwaniewypozyczone), Youtubie, portalach czytelniczych, stronach internetowych księgarń internetowych i wydawnictw. Wystarczy odpowiednie te wpisy oznaczyć (o tym więcej w podpunkcie Social Media).


Co można zyskać?

W 2021 roku przygotowałam wraz z partnerami – Biblioteką Miejską w ŁebieWojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku, Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach - Filia w Maszewie Lęborskima w tej edycji dołączyli: EmpikGO Gminna Biblioteka Publiczna w CewicachMiejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie - upominki dla najaktywniejszych uczestników co kwartał. Oczywiście, niewątpliwie zyskujecie również ogromną przyjemność z samego czytania i mobilizacji do skorzystania z biblioteki.

Jak i kiedy można wziąć udział?

Chęć udziału należy zgłosić pod tym wpisem w dowolnej chwili.  Można również w wiadomościach prywatnych do mnie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyzwanie trwa cały rok 2021, można do niego dołączyć w dowolnym czasie jego trwania. Jeśli macie trudności z zostawieniem tutaj komentarza, możecie napisać do mnie na FacebookuInstagramie (jeśli tam będziecie publikować swoje opinie) lub napisać maila rudymspojrzeniem@gmail.com. W ten sam sposób możecie również zgłaszać linki do Waszych wpisów.


Kilka zasad w kilku punktach

Zgłoś swój udział w komentarzu pod wpisem (nie musisz mieć konta na Disquas, możesz zostawić komentarz jako gość lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić pod wpisem napisz do mnie e-mail, msg na fb lub instagramie). Możesz napisać również, jaki cel sobie stawiasz: ile książek wypożyczonych chcesz przeczytać w 2021 roku - to jest opcjonalne, chociaż sama dobrze wiem, że warto wyznaczać sobie cele, ale nie zmuszać się do czytania!

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym niżej miejscu (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie):

🐞 W Social Mediach (FB, Instagram, Twitter,Youtubi, TikTok) 
--> umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztag #wyzwaniewypozyczone, oznacz mnie i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie)
--> na FB - @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia, @biblioteka.maszewo @empikgo @czytajlegalnie @biblioteka.cewice @bibliotekawejherowo 
--> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @empikgo  @czytaj.legalnie @mbpwejherowo @bibliotekamiejskaleba - (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia mi odnalezienie waszego wpisu). Postaram się każdy Wasz wpis udostępnić na Instastories.
--> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia @empik jeśli to możliwe dodaj grafikę wyzwania i link do tego wpisu
--> na YouTubie (użyj grafiki wyzwania)
--> na TikToku (użyj grafiki wyzwania lub w kreatywny sposób wspomnij o organizatorze i partnerach)

WAŻNE! jeśli macie prywatne konta w social mediach, pamiętajcie, aby ten jeden wpis opublikować, jako publiczny, abym mogła do niego zajrzeć i sprawdzić, czy faktycznie istnieje.

🐞 Na stronach portali czytelniczych, księgarń internetowych, wydawnictw – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, umieść link do bloga Rudym spojrzeniem.

🐞 Na blogach – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod tym wpisem daj mi znać, że opublikowałaś/eś swoją opinię na temat książki w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki, a ja ją dodam do listy, która co kwartał posłuży mi do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia go. Jak wspomniałam wyżej, jeśli nie masz możliwości pozostawienia tutaj komentarza, wyślij mi informację na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub napisz email na adres rudymspojrzeniem@gmail.com

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.


Uczestnicy:
1. Martyna Kwiatkowska (I-82)
Virginia Boecker ,,The witch Hunter. Łowczyni
2. @nalogowa_czytelniczka (I-18)
3. Aga Kowalska (I-30)
4. Dorota Gwiazda (I-0)
5. @fantastycznie_zaczytana (I-7)
6. @zaczytana84 (I-27)
7. monweg (I-2)
8. Marta Kraszewska @rudymspojrzeniem (I-22)
9. Buba Bajdocja (I-24)
10. @aniao82 (I-18)
11. @magicznaprzystan (cel:24) (I-6)
12. @pauliszka_88 (I-18)
13. Maria Sokołowska (I-15)
14. @lotkabook (I-2)
15. @karolinapracz (I-3)
16. @upijsieksiazka (I-17)
17. @asiaqwert (I-11)
18. Agnieszka Drygiel @lew_kanapowy (I-11)
19. Iza Telakowska (I-7)
20. @sila_ksiazki (cel:30) (I-5)
21. @w_otchlani_wyobrazni (I-6)
22. @wspolniedonieba (I-6)
23.  Natalia Glinka (I-5)
24. @taka_sobie_moniaa (I-15)
25. Iza Damse @domatorkapl (I-13)
26. Aleksandra Żok @aleksandraczyta (I-6)
27. @zakrecona19 (I-5)
28. @daria.kosik (I-0)
29. @trilinguamotherhood (I-4)
30. Gosia Dymarz (matka_wkurzająca)
31. Trelka Trelka (I-0)
32. @anamatusevic (I-3)
33. @mamopoczytajsobie (I-6)
34. @niemasniadaniabezczytania (I-1)
35. @b.o.o.k_stories (I-4)
36. Małgorzata Kielas (I-12)
37. @book_n_tea (I-2)
38. @paulaczyta (I-66)
Laurelin Paige Grzeszny zdobywca
39. @readingwithkids (I-3)
40. @patki.czytanie (I-2)
41. @bookowa_pasjonatka (I- 14)
42. @czytam24h
43. @ju_stach
44. @matka_nerd


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie