Tajemnice zwierząt

Czy ktoś pamięta taką serię? To książki w formacie A4 o zwierzętach. Jest tutaj część o dinozaurach, o rzadkich motylach, o mieszkańcach wsi. Okładka jest zielona i bardzo charakterystyczna.
 

Wiele osób tę serię zbierało, łącznie ze mną i Tatunem. Te książki były w domu, kiedy urodził się Gałganek i dzięki niemu dostały drugie życie


Obrazki to grafika i rysunki, ale bardzo realistyczne. Za każdym razem, kiedy je oglądam nie mogę się napatrzeć, bo wyglądają niemal jak zdjęcia. A to niemal nadaje im bajkowości.Mały i duży czytelnik znajdzie tutaj informacje dotyczące różnych zwierząt -zwyczaje, wygląd, zachowanie, gdzie mieszkają, jak polują, jak się bronią. Dzięki temu Gałganek zna różne gatunki antylop, rozróżnia koty te duże i małe. Każda z książek obejmuje inne zagadnienie, np. W oceanie czy Zwierzęta i ich potomstwo


Gałganek uwielbia każdą część, którą mamy, a niestety ciągle nam kilku brakuje (W jeziorach i rzekach, Ptaki wodne Europy, Zwierzęta nocne, Mięczaki z muszlą i bez muszli, Podwodni łowcy, Zwierzęta w naszym domu, Niezwykłe ryby, Ssaki morskie, Zwierzęta w zbroi, Sekrety małych ssaków, Kolorowy świat płazów, Ssaki drapieżne, Bezkręgowce jadowite i drapieżne, Zadziwiający świat stawonogów, Zwierzęta ginące, Psy domowe, Ptaki dziwaki, Zwierzęta z wysp, Zwierzęta niewidoczne, Zwierzęta budowniczowie, W puszczach, Prehistoria). Także mamy jeszcze co nadrabiać. 

Sporo jednak już stoi na naszej półce.Tajemnice zwierząt to doskonała lektura dla rodziców i dzieci. Nauka podana w sposób przyjemny. Czytamy kilka różnych części niemal każdego wieczoru. A Wy, jakie książki o zwierzętach czytacie z dziećmi?

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Dziecinnie.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie