Tupcio Chrupio. Mam rodzeństwo – Eliza Piotrowska

Tupcio Chrupcio to mała myszka, bohater bajek animowanych dla dzieci od lat 2. Powstała również seria książek z tą postacią. Mam rodzeństwo to opowieść o tym, jak w rodzinie pojawia się maleńka istotka.


Tupcio Chrupcio powoli zauważa, że jego koledzy na podwórku mają rodzeństwo. Rodzice również opowiadają mu, jak to dobrze mieć towarzystwo w dzieciństwie, jak wiele różnych zabaw wspólnie z bratem lub siostrą wymyślali. To wszystko sprawia, że myszka prosi mamę i tatę o braciszka.


Po jakimś czasie okazuje się, że niedługo na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Czy będzie to oczekiwany brat? Czy Tupcio poradzi sobie z nową sytuacją, kiedy uwaga rodziców skierowana jest na młodsze rodzeństwo? A co będzie, jeśli brat okaże się siostrą?


Mam rodzeństwo to świetna książka, która wprowadza malucha w temat pojawienia się braciszka lub siostrzyczki. Opisuje sytuacje, jakie mogą mieć miejsce, uczucia, jakie takie przyjście na świat może wywołać o starszaka. Ponad to, to doskonała instrukcja dla rodzica, który zastanawia się, jak wprowadzić dziecko w nowe okoliczności, zapewnić, że nadal jest mocno kochane.

W przypadku Gałganka czytanie Tupcia Chrupcia przyniosło efekty, a także uświadomiło nam - rodzicom, z jakimi problemami możemy się spotkać, jak pomóc dziecku zaakceptować nową sytuację oraz zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i miłości, które miał do tej pory.


Na koniec jeszcze zdanie, które całkowicie przekonało mnie do tej książeczki oraz potwierdziło, że bajki z serii Tupcio Chrupcio są mądre:

Możesz nauczyć Mysię wszystkiego, co zechcesz – uśmiechnęła się do Tupcia Chrupcia mamusia. – Ale pamiętaj, że to ogromna odpowiedzialność. Powinieneś pokazywać jej tylko piękne i mądre rzeczy.

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Dziecinnie

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie