Królowa Malroncja – Maxime Chattam

Królowa Malroncja to drugi tom trylogii, interesującej opowieści o przygodach Matt’a, Amber i Tobbias’a. Cała trójka w PrzymierzuTrojga zawarła układ, na mocy którego będą się trzymać razem i tworzyć drużynę. Cykl skierowany jest do młodego odbiorcy.


Za Ślepym Lasem zbierają się Cynicy, a kobieta, która zbiera ich pod swoim sztandarem poszukuje Matt’a. Chłopak postanawia więc wyruszyć do jej siedziby i dowiedzieć się, co planuje Królowa jej podwładni. A także, co on sam ma z tym wspólnego. Czeka ich bardzo długa i niebezpieczna wędrówka, a po piętach depcze im Rauperoden wraz ze Szczudlarzami. Czy dotrą cali do celu?

Akcja nabiera tempa, pojawiają się nowe postaci. W drodze Amber, Matt i Tobias spotykają inne grupy Piotrusiów. Niektóre z nich zostały po Wielkiej Burzy zmienione tak, że gołym okiem widać było fizyczne różnice między dziećmi. Przymierze trojga dociera do Ślepego Lasu:

Poprzedzały go schody z przeogromnych drzew, których wierzchołki wznosiły się stopniowo tworząc ścianę.  Dalej to już nie były drzewa. Słowo to zaczynało brzmieć śmiesznie. Pnie wyrastały na wysokość ponad kilometra. Ślepy Las stanowił łańcuch górski, w którym drzewa zastępowały kamień, a liście śnieg.

Maxime Chattam przyśpiesza akcję, konstruuje kolejne zagadki, stawia na drodze bohaterom przeróżne pułapki. Przymierze musi chronić swoją niewinność, a tymczasem zbliża się do niebezpiecznego wieku. Kiedy Piotruś kończy 17-18 lat nagle zaczyna nabierać cech dorosłego, a dorośli w tym świecie stają się albo bezwzględnymi Cynikami albo bezwolnymi Żarłokami. Przygody również nie sprzyjają młodym w tym zadaniu, ponieważ czasami muszą posłużyć się przemocą, aby przetrwać.


Jak skończy się ich wyprawa? Czy dotrą poznają królową? Co odkryją po drugiej stronie Ślepego lasu? pozostawiam te pytania bez odpowiedzi, bo je znajdziecie w Królowej Malroncji Maxime’a Chattam’a.


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie