Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea – Romain Puértolas

Jeśli szukasz zabawnej lektury, idealnej, żeby się odprężyć i zrelaksować, to polecam Niezwykłą podróż fakira, który utknął w szafie Ikea. Francuski humor, nieoczekiwane sploty wydarzeń, a w roli głównej Radżastańczyk.


Pooshyanoghart Ocoordhay przybywa do Paryża po kilkugodzinnej podróży samolotem, aby nabyć specjalne łóżko z gwoździami w szwedzkim sklepie Ikea. Już na początku los związuje jego życie z pewnym cygańskim taksówkarzem, który postanawia go lekko naciągnąć na kurs. Czy mu się uda? Być może fakir jest lepszym i sprytniejszym od niego oszustem. Na pewno jednak tutaj zaczynają się wszystkie wydarzenia, które doprowadzą do szalonej i nieplanowanej podróży bohatera przez Europę.

Cała historia rozgrywa się zaledwie w kilka dni, tempo przemieszczania się Pooshyanoghart’a jest zaskakująco szybkie. Ledwo się obejrzymy, a on już jest w drodze do kolejnego miejsca.  Podczas tej niesamowitej podróży pojawiają się różne znane i mniej znane postaci, które wpłyną na sposób myślenia bohatera.


Debiutancka książka francuskiego pisarza Romain’a Puértolas’a to lektura na jeden, odprężający wieczór. Pozwala się zrelaksować, uśmiechnąć, a także trochę zastanowić nad ludźmi i ich charakterem. Czy wszyscy są takimi kombinatorami, jak fakir? Czy we współczesnym świecie istnieje jeszcze bezinteresowna pomoc? Wszystkie te pytania pojawiają się w zabawnych okolicznościach, przez co czyta się lekko i przyjemnie.

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Czytamy literaturę skandynawską II.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie