Sprawa Niny Frank – Katarzyna Bonda

Skoro już sięgnęłam po okrzykniętą królową kryminału Katarzynę Bondę (Pochłaniacz, Okularnik) to przydałoby się przeczytać książkę, którą autorka zadebiutowała. Dlatego w moje ręce trafiła Sprawa Niny Frank. Czym się wyróżnia?
Wydarzenia mają miejsce w niewielkiej miejscowości Mielnik tuż przy wschodniej granicy. Tam w swoim dworku znaleziona zostaje zmasakrowana aktorka Nina Frank. Początkowo sprawy w swoje ręce bierze miejscowa policja. Jednak z czasem muszą przekazać wszystko wyższej instancji, a na miejsce zbrodni wysyłany (trochę za karę) zostaje profiler Hubert Meyer. Jak zostanie przyjęty przez miejscowych? Czy pomoże rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Fabuła jest ciekawa, zaplątana i nie brakuje tutaj zabawnych epizodów – idealnie oddających powiązania między mieszkańcami. Wszystko miesza się z wielką polityką, warszawskim światem i małą domieszką ezoteryki.

Sprawa Niny Franka Katarzyny Bondy to książka o samotności i o pustce, którą odczuwa człowiek:

Czy aktorka była osamotniona i nieszczęśliwa? A kto nie jest? Każdy nosi w sobie pustkę.


I faktycznie, biorąc po kolei bohaterów i postaci, które pojawiają się na kartach tego kryminału noszą w sobie osamotnienie. Jedni ukrywają ją lepiej, inni gorzej. A wszystko oplata historia Niny Frank, aktorki o tajemniczej przeszłości.

Hubert Meyer, jako główny bohater, już w pierwszej części cyklu o nim, jest interesującą i wzbudzającą sympatię osobą. Nie jest bez skazy, nie jest ideałem. Ma swoje wady i ewidentnie jest na rozdrożu w momencie, kiedy go spotykamy. Musi podjąć decyzje dotyczące swojego życia osobistego i zawodowego, niełatwe, bolesne.


Ta postać na tyle mnie wciągnęła, że jestem ciekawa, jak potoczą się jej dalsze losy, dlatego sięgnę po kolejne części. Styl pisania Katarzyny Bondy, jej pomysły na fabułę i zakończenia ujęły mnie już w serii o Saszy Załuskiej (Pochłaniacz, Okularnik), chociaż pod wieloma względami Sprawa Niny Frank moim zdaniem jest lepsza. 

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Czytamy opasłe tomiska str.416 i Historia z trupem.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie