Złota księga bajek. Bob Budowniczy

Twoje dziecko uwielbia Boba Budowniczego? A może lubi wkręcać śrubki i majsterkować w domu? To Złota księga bajek Wydawnictwa Egmont w takim przypadku idealny prezent dla takiego malucha.


Zbiór jest pięknie wydany, posiada złotą okładkę z bohaterami znanej na całym świecie bajki, czyli samego Boba Budowniczego, Martę, Stracha, żółtą Koparkę i czerwony Spychacz. Zawiera dziesięć różnych opowiadań.


Część z nich dziecko można kojarzyć z poszczególnych odcinków bajki – jeśli oglądało w telewizji. Część może się okazać nowością – rzadko powtarzaną na kanałach dziecięcych. Kadry z animacji świetnie pasują do wydania książkowego i dodają jej uroku.

Niesamowite jest też to, jak bardzo kolorowa jest ta książka. Każde opowiadanie ma swój przyporządkowany kolor i dzięki temu maluch może wskazać (poprzez skojarzenia), na jaką historię ma danego dnia ochotę.


Tekst jest w odpowiednich proporcjach urozmaicony obrazkami, co sprawia, że zanim dorosły przeczyta dany fragment, dziecko ma czas na przyjrzenie się ilustracjom. Warto też od razu porozmawiać na temat tego, co na nich się znajduje, poprosić o wskazanie odpowiednich postaci lub nawet o opowiedzenie, co tam się dzieje.Gałganek, jako chłopiec, który uwielbia ciężki sprzęt i place budowy, od dawna już przeżywa fascynację przygodami Boba Budowniczego, także u nas  Złota księga bajek. Bob Budowniczy jest lekturą obowiązkową. Często wieczorem czytamy dwa lub trzy opowiadania, chociaż chęciom na więcej nigdy nie ma końca. 

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Dziecinne...

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie