Książki dla dorosłych pod choinkę cz.1

Masz w swoim otoczeniu osoby, które czytają? Zbliża się Boże Narodzenie i warto zastanowić się, co można takiej osobie kupić. Dla ułatwienia przygotowałam subiektywną listę książek, które będą świetnym podarunkiem dla mola książkowego i nie tylko. Dzisiaj część pierwsza.

jaką kupić książkę pod choinkę prezent dla mola książkowego reportaż pod choinkę


Dla tych, których fascynują zagadki kryminalne i niebanalna fabuła

Wszystko, co lśni Eleanor Catton – to powieść wiktoriańska i thriller jednocześnie. Niech was jednak nie przeraża czas zdarzeń. Akcja dzieje się wśród poszukiwaczy złota, są też kobiety lekkich obyczajów i zagadkowa śmierć. Książka zdobyła prestiżową Nagrodę Bookera i zdecydowanie swoim poziomem literackim wybija się ponad większość obecnych na rynku lektur.

Tajemna historia Donna Tartt – to opowieść o tajemnicy łączącej grupę studentów filologii klasycznej. Akcja ma miejsce w małym miasteczku w Nowej Anglii. Mroczne fascynacje, sięganie do źródeł kulturowych i zbrodnia połączone z wysokim poziomem literackim dają gwarancję doskonałej lektury.

Dla tych, którzy lubią mocne reportaże

Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości. Swietłana Aleksijewicz – efekt długoletniej pracy nad tematem katastrofy w Czarnobylu. Osobliwa forma – opowieści ludzi, którzy mieszkali w okolicy, pracowali podczas usuwania skutków wybuchu reaktora oraz ich bliskich. Lektura wstrząsająca, ukazuje ludzkie oblicze tych historycznych wydarzeń.

Dla tych, którzy wymagają więcej od lektury

Klaśnięcie jednej dłoni Richard Flanagan – opowieść o bardzo trudnej relacji ojca z córką, o emigracji w dalekiej Australii i o tym, jak wojna wpływa na życie człowieka. Zdecydowanie jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2016 roku. Autor zdobył Nagrodę Bookera za Ścieżki północy i podobnie jak w przypadku Wszystko, co lśni jego dzieła plasują się dużo powyżej przeciętnej.

Anioły stąd odeszły Heidi Hassenmüller – króciutka, ale bardzo poruszająca historia dziewczyny, która coraz bardziej się wycofuje z życia z powodu dziwnej choroby skóry. Nierozumiana przez otoczenia, wykluczona ze swojego środowiska, ignorowana przez rodziców zanurza się w świat wirtualnej rzeczywistości. Nie prowadzi to do niczego dobrego. 

Wpis powstał w ramach Wspólnego blogowania przy choince - akcji organizowanej przez Paulinę Grochowską z Oli-Loli. New Life.. Wszystkie wpisy można śledzić na stronie wydarzenia


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie