Książki dla dzieci pod choinkę 0-5 lat

Jeśli jeszcze nie macie prezentów pod choinkę dla dzieci w swojej rodzinie lub pociech przyjaciół, to zapoznajcie się z moim subiektywnym zestawieniem książek dla maluchów w wieku 0-5 lat. Uważam, że takich upominków nigdy za wiele, a czytelnicze nawyki należy kształtować od małego.

książki dla dzieci pod choinkę książki dla niemowlaka książki dla trzylatka prezent dla dzieci pod choinkę


0 miesięcy - rok

Czarno-biała szeleszcząca książeczka kontrastowa firmy BlackPlum. Na sam początek idealna, ponieważ maluch najlepiej widzi kontrasty i właściwie w pierwszych dniach tylko i wyłącznie takie zestawienie kolorystyczne. Pokazywanie niemowlakowi obrazków w tej tonacji pozwala rozwijać wzrok i skupianie uwagi na jednym przedmiocie. Po 3 miesiącu życia, kiedy dziecko zaczyna chwytać zabawki dochodzi efekt dźwiękowy – szeleści przy każdym dotknięciu, a także może zaglądać do niewielkiego lusterka.

Zestaw książeczek kontrastowych: Bardzo zdolna biedronka, Bardzo zalatana pszczoła, Bardzo zabiegana mrówka, Bardzo pracowity świetlik. To kwadratowe, małe książeczki kartonowe z krótkim tekstem, dużą grafiką  w trzech kontrastowych kolorach. Dziecko w wieku ok. 5 miesięcy już się zaczyna takimi interesować oraz słuchać czytającego. Wydawnictwo Wilga.

Rozkładana książeczka Treetop Skip hop. Materiałowa książeczka sensoryczna to doskonała zabawka do przekładania, gryzienia czy przytulania się. Wystające elementy, za które można ciągnąć, szeleszczące fragmenty, różne faktury materiału to dodatkowa atrakcja, która rozwija zmysły malucha.

Księga dźwięków Soledad Bravi - niesamowita książeczka obrazkowa z opisanymi dźwiękami, jakie wydaje różne przedmioty. Wydawnictwo Dwie Siostry.

Rok – 5 lata

Seria ulicy Czereśniowej (Lato, Jesień, Zima, Wiosna) Rotraut Susanne Berner – doskonałe książki kartonowe, dzięki którym dzieci wyzwalają kreatywne myślenie, uczą się opowiadać historie, poszukiwać bohaterów. Zapoznają się z elementami  przyrody zwiastującymi daną porę roku oraz zachowaniami ludzi charakterystycznymi dla danego okresu. Wydawnictwo Dwie Siostry.

Rok w lesie Emilia Dziubak – niesamowita książka o zwierzętach, które mieszkają w polskich lasach. O ich zwyczajach, które zmieniają się na przestrzeni roku, a wszystko ubrane w piękną grafikę. Kartonowe kartki formatu a4 dają przyjemność podglądania natury w różnych miesiącach. Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Gruffalo Julia Donaldson – rymowana historia o bardzo przedsiębiorczej i pomysłowej myszy, która wie, jak sobie poradzić z większym i groźniejszym przeciwnikiem oraz o pociesznym potworze. Zabawny tekst, łatwy do zapamiętania, znane zwierzęta jako bohaterowie to wspólna zabawa z dzieckiem. Wydawnictwo EneDueRabe.


Kochane zoo Rod Campbell – to mała, kartonowa książeczka skierowana do młodszego odbiorcy w tej grupie wiekowej. Bohater pisze listo do zoo i dostaje przesyłki z …. różnymi atrakcjami w środku. Dziecko może samo otwierać paczki i nazywać to, co znajdzie w środku. Łatwy do zapamiętania tekst sprawi, że po jakimś czasie, maluch sam będzie czytał rodzicowi.

Listen and learn. First English words. - Interaktywna przygoda z językiem angielskim. Dzięki wkładanym planszom i specjalnemu systemowi, dziecko może samo poznawać nowe słowa po angielsku wraz z poprawną wymową. Wydawnictwo Usborne

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie